Esileht » Uudis » Uudised »

Vastu uuele rõõmupeole

12.11.2003 | | Rubriik: Uudised

2005. a Tartus toimuv kirikupäev ja laulupidu korraldatakse alapealkirja all «Tarkuse allikas», nii otsustati ürituse ettevalmistustoimkonna koosolekul 21. oktoobril.
«See peab saama jumalarahva suureks peoks,» öeldi koosolekul.
Kirikupäeva toimkonna esimehe Joel Luhametsa sõnul on praegu räägitud kõige enam just laulupeost kui kesksest sündmusest. «Laulupeo plaani järgi saab sättida ka teiste ürituste toimumise aegu,» ütles Luhamets.
Praeguseks momendiks on nii laulupeo kava kui proovide ajad paigas. Repertuaaritoimkonna esimees Heli Jürgenson ütles, et lahtine on veel vaid Piret Ripsi poolt kirjutatav motolaulu pealkiri, kuid laulu tekstki on juba olemas.
Korraldustoimkond plaanib laulupeole muusika vahele tekstilõike ning nende leidmiseks korraldatakse veel sellel aastal konkurss.
Joel Luhamets ütles, et praegu on konkreetselt olemas vaid lastepäeva idee, mida hakkab korraldama MTÜ EELK Laste- ja Noorsootöö Keskus.
Kirikupäeva ja laulupeo ettevalmistamiseks kuluva summa suurus selgub Luhametsa sõnul siis, kui ürituste plaan paigas. Ürituse eelarve on praeguste arvestuste kohaselt umbes 1,5 miljonit krooni, millest enamuse peaksid katma sponsorid ja fondid. Kirik finantseerib eelkõige korraldusega seotud kulutusi.
Korraldustoimkonna esimehe arvates sõltub kirikupäeva õnnestumine koostööst kirikuvalitsuse, Tartu linna, kooriühingu ja kõikide teiste partnerite vahel. Nimetatud koostööd hakkab koordineerima kirikupäeva sekretär.
Kirikupäeva ettevalmistamisel on saadud ideid muidugi ka välismaal toimuvatelt päevadelt, aga eelkõige siiski võetakse arvesse omi kogemusi eelmistelt kirikupäevadelt, rääkis Luhamets. «Neid on juba ka kasutatud,» ütles ta. Milline suund kirikupäeval täpsemalt olema saab, peab Luhametsa sõnul otsustama kirikuvalitsus.
Kristel Neitsov

EELK kirikupäev ja laulupidu 10.–12. juunini 2005 Tartus
Avajumalateenistus toimub reedel, 10. juuni õhtul kell 21 Tartu Peetri kirikus.
Laupäeval, 11. juunil kell 17 kontsert Tartu lauluväljakul.
Pühapäeval, 12. juunil toimuvad kõikides EELK kirikutes kirikupäevale pühendatud jumalateenistused.
Kirikupäeva toimkond palub esitada ettepanekuid kirikupäeva sisustamiseks üritustega ja saata need hiljemalt 17. novembri hommikul e-postiga konsistoorium@eelk.ee

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)