Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vangid saavad jõuluajal kuulata jumalasõna

25.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Enam kui 3600 eestimaalasel tuleb jõulupühad vastu võtta vanglamüüride vahel, kus nad saavad kuulata jumalasõna.

Viru vangla ilmalikele kinnipeetavatele toimus jõuluteenistus teisipäeval, millele järgneb jumalasõna lugemine ka 28. ja 30. detsembril. 2. jaanuaril korraldatakse Viru vanglas palvus moslemitest vangidele ning neli päeva hiljem toimub kaks õigeusu jõuluõhtule pühendatud liturgiat.

Justiitsministeeriumi andmetel osaleb Viru vanglas protestantlikel teenistustel keskmiselt 45 kinnipeetavat, õigeusu teenistusel aga umbes poolsada vangi ning sama palju ka noorteteenistustel.

Lisaks toimus Viru vanglas 18. detsembril täiskasvanud kinnipeetavatele jõulukontsert, kus esinesid Viru vangla kinnipeetavad.

Tartu vanglas on kolmapäeval jõulujumalateenistus ning neljapäeval esimese jõulupüha jumalateenistus. 26. detsembril toimub samas aga õigeusu kiriku jõuluteenistus. Lisaks on Tartu vanglas jumalateenistused 1. jaanuaril. 20. detsembril andis Tartu vangla kinnipeetavatele jõulukontserti ansambel Robirohi.

Harku naistevanglas toimus 17. detsembril õigeusu kiriku teenistus ning 19. detsembril oli pidulik jõuluõhtu koos vabatahtlikega. Neljapäeval toimub Harkus esimese jõulupüha jumalateenistus, mida korraldavad vene metodisti kiriku vabatahtlikud. 26. detsembril toimub aga teise jõulupüha jumalateenistus, kus teenib Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kaplan.

Tallinna vanglas on saavad kinnipeetavad kuulata jumalasõna kolmapäeva õhtul, samuti 26. detsembril. Lisaks on jumalateenistus 28. detsembril. "Juba möödunud üritustest võib märkida 22. detsembril toimunud ansambli Robirohi etteastet, 27. detsembril seisab aga ees ansambli Vidlunija kontsert," ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Murru vanglas oli jõuluteenistus 21. detsembril.

Tänavu detsemberi lõpu seisuga viibis Eesti vanglates kokku 3640 kinnipeetavat ja vahistatut, kellest 186 on naised.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)