Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vandaalid üritasid Peeteli kirikut süüdata

23.01.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Ööl vastu tänast ründasid vandaalid kaks korda Tallinnas Pelgulinnas asuvat Peeteli kirikut, lõhkusid aknaid ja süütasid pühakoja ukse.
«Öösel kusagil kella poole kaheteistkümne paiku lõhuti kõigepealt kiriku aknaid. Seejärel jooksid lõhkujad minema. Mõni aeg hiljem tulid nad tagasi ja süütasid kiriku ukse ja jooksid taas ära. Minu teada oli tegijaid kaks, kellest üks on kätte saadud,» ütles Peeteli koguduse õpetaja Avo Üprus Postimehele.

Kurjategijad olid bensiiniga üle valanud ja süüdanud kiriku peaukse, lõhkunud kuus alumise korruse akent ning paisanud ümber prügikastiga oli samuti üritatud keldriakent purustada. Lõhutud akende taga asuvad kiriku sotsiaalkeskuses viibivate laste magamistoad.

«Me koguduseliikmetega loodame, et need inimesed saavad aru, et nad käitusid valesti. Ja ma olen valmis külastama neid arestimajas ja neile seda selgitama,» lisas ta.

Üprus ütles, et tema arvates ei olnud rünnak sihitud konkreetselt Peeteli kiriku vastu. «Pigem on see paljudes inimestes elav äng ja tühjusetunne ning sellest sündiv viha. Kirikud on sageli sellisest tühjusetundest ja mõttetusest sündivate vihakuritegude ohvriks langenud. Tartu Pauluse kirik süüdati ju kunagi samamoodi. Kiriku ukse süütamine oli muidugi märgiline tegevus, mis on omane teatud destruktiivsetele organisatsioonidele ja liikumistele,» lausus kirikuõpetaja.

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)