Esileht » Online » Online artiklid »

Vanalinnas avab uksed uus kristlik kool

22.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavune kooliralli on tõuganud tagant luteri kirikus aastaid mõttes olnud ideed rajada kristlikele väärtustele tuginev kool; sügisel avatakse Vanalinna hariduskolleegiumi juures alustava kooli esimene klass.

«Meil on pikalt olnud mõte teha oma kool nii luterlaste kui teiste lastele, kes kristlikel väärtustel põhinevast koolist huvitatud,» ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) haridusassessor Ove Sander. «Ja kui Vanalinna hariduskolleegiumis (VHK) on mitmel aastal olnud tohutu konkurss ning jälle jäi hulk väga tublisid ja ka luterlaste lapsi välja, pakkusid nad, et võiksime teha koostööd.»

Uus kool ei alusta veel iseseisvana, vaid Püha Miikaeli kooli ühe klassina. EELK leiab koolile pinna kas oma Pühavaimu tänaval usuteaduste instituudi ruumes või koguduse majas. Edaspidi peab uus kool endale eraldi koolimaja leidma.

Kiriku poolt lisandub õppeprogrammi luterlik usuõpetus. VHKs on see katoliku kiriku kanda. Aasta pärast peaks sel sügisel kooli astujad jätkama juba uues koolis ja vastu võetaks juba järgmine esimene klass.

Nagu ka VHKs, hakkavad uues koolis poisid ja tüdrukud õppima eraldi, välja arvatud inglise keele tundides. Uue kooli lastel on võimalik osaleda ka VHK huvikoolides.

«Aasta jooksul arendame oma kooli kontseptsiooni välja,» lausus Sander. «Koostöö VHKga jätkuks ka edaspidi.»

Ka Vanalinna hariduskolleegiumi koolis avati 1987. aastal kõigepealt vaid esimesed, poiste ja tüdrukute klassid. Toona alustati nüüdse Tallinna reaalkooli vanalinnas asuva osana.

Lepingut EELK ja VHK pidaja vahel pole veel allkirjastatud, kuid pooled loodavad selleni jõuda tuleva nädala alul.

«Toetame seda ideed,» ütles üks võimalik uue kooli lapsevanem Peep Mühls, keda ühena mõnekümnest lapsevanemast on kutsutud oma last alustava kooli esimesse klassi panema.

Edasi loe Tallinna Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)