Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Valmistage Issandale teed

12.12.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jõulude lähenedes kasvab meie ootus suuremaks. Ootame pühalikku tunnet. Tahame taas laulda kauneid jõululaule ja kuulda evangeeliumi Päästja sünnist. Nii ootas Vana Testamendi aja rahvas Messiat. Teda oodati aastasadu ja prohvetid kuulutasid Päästja tulemisest. Nad kõik olid omal viisil teevalmistajad Issandale. Iga kord, kui räägiti ootusest, valmistasid inimesed end ka Päästja tulemise vastu ette.
Jeesuse eluajal oli suurimaks teevalmistajaks Ristija Johannes, kes kuulutas, et taevariik on lähedal. Selline sõnum puudutas inimesi väga lähedalt ja isiklikult. Keegi ei võtnud seda sõnumit vastu ükskõikselt. Johannes sai hulga järgijaid ja kutsus kõiki meeleparandusele. Kohtunud Jeesusega, tunnistas ta, et Kristus oli see oodatu. Nii suutis ta leppida sellega, et Issand peab kasvama, Johannes aga kahanema. Selline ennast salgav teguviis andis parima tunnistuse Kristusest ja nii said paljudest Ristija Johannese järgijatest Jeesuse järgijad. Johannes oli tuntuim Jeesusele teevalmistaja.
Meie oleme tänapäeval samuti kuulnud mitmete inimeste usulisi tunnistusi ja need on olnud meie jaoks Issandale teevalmistajad. Kui tee on valmis, annab Jumal Püha Vaimu läbi usu. Uskudes Jumalasse ei või meiegi enam seista, käed rüpes, sest maailmas on nii palju sellist, mis vajab muutmist ja parandamist. Nüüd võime meie anda oma eluga tunnistuse usust ja olla nii Päästja teevalmistajateks.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)