Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Valli küla Samaaria koda on tegutsenud 20 aastat

24.06.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Esimesel nelipühal oli Valli kü­las asuv Samaaria koda tavali­sest palju rahvarohkem, sest 20 aastat möödus selle koha pühit­semisest.

Kroonikaraamat, kust mõtte tekkimise aega vaadata, on tänaseks kahjuks kaduma läinud, kuid tegevuse algusaeg on täpselt teada. Sipelga talu elutuppa sisse seatud väikeses pühakojas teeni­sid seekord koguni kolm vaimulikku – Kalju Kukk Järvakandist, kes on siin nende aastate jooksul tihti jumalasõna kuulutanud, sa­muti Rapla kirikuõpetaja Mih­kel Kukk ja diakon Kalle Kõiv.

Muusikalist külakosti pakkus tänujumalateenistusel Rapla koguduse segakoor. Õpetaja Mihkel Kukk märkis, et avapäeval oli siin samuti toatäis rahvast nagu seegi kord. Tema sõnul on Samaaria koda üks väheseid kohti Eestis, kus kirikuliste seas on meeste ülekaal. Teenistus toimub siin iga kuu teisel pühapäeval kell 15. Ega tavaliselt väga palju inimesi kokku tule, aga tulevad need, kes hinge kosutada soovivad. Eestpalves meenutati inimesi, kes on meie hulgast lahkunud või kes ei suuda enam kirikusse tulla, paluti rahu rahutule Ukrainale ja sooviti edu Raikküla vallale.

Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)