Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Valimised

04.02.2009 | | Rubriik: Uudised

Ambla Maarja koguduses valiti uus koguduse nõukogu ning juhatus, revisjonikomisjon ja sinodisaadikud.
Nõukogu valimine toimus 14. detsembril. Koguduse 250 liikmesannetajast oli nimekirja kantud 144 hääleõiguslikku liiget, kes lisaks tasutud liikmemaksule käinud viimase aasta jooksul ka armulaual.
17-liikmelisse nõukokku kandideeris 22 inimest. Valituks osutusid Reet Riispap, Jaak Truu, Tanel Kumpas, Olev Kents, Mery Kodavere, Kalev Kullerkupp, Meelis Tiigemäe, Silvi Kauge, Mati Veersalu, Kaisa Kivila, Lea Visnap, Toivo Riispap, Kaire Peedov, Kaja Kivila, Toomas Raaper, Kersti Saame ja Aarde Inglist.
Nõukogu varuliikmeteks jäid Eda Adamson, Kalev Kangro, Urmas Prosso, Maido Tarendi ja Vilma-Viive Melder.
Korraliste valimiste teine etapp viidi läbi 18. jaanuaril. Juhatuse esimeheks sai Tanel Kumpas (38), aseesimeheks valiti tagasi Meelis Tiigemäe (44) ning juhatuse liikmeteks Reet Riispap (60), Jaak Truu (56) ja Toivo Riispap (64).
Revisjonikomisjon valiti koosseisus Kalev Kullerkupp (42), Kersti Saame (47) ja Toomas Raaper (49). Sinodisaadikuteks valiti Tanel Kumpas ja Olev Kents ning asemikeks Kalev Kullerkupp ja Jaak Truu.
Valimised lõppesid koguduse uue koosseisu usaldus­isikute ühise õhtusöögiga Õnnela külalistemajas.
Tänan südamest kõiki, kes hoole ja armastusega koguduses seni täitnud valitute ülesandeid, ning soovin rohket Jumala õnnistust, jõudu ja head kordaminekut uuele koosseisule.
Tõnu Linnasmäe,
koguduse õpetaja

25. jaanuaril valis täiskogu Võnnu koguduse juhtorganid.
Õpetaja Urmas Paju on tulemustega väga rahul. «Uues nõukogu koosseisus on palju uusi liikmeid. Esindatud on pea kõik koguduseliikmete grupid, on nii nooremaid kui eakamaid, nii lapsest peale kirikuinimesi kui viimastel aastatel kirikuga liitunuid, mehi ja naisi, «humanitaare» ja «reaale».
Esimesed koosolekud kinnitavad ootusi, ka uus nõukogu on väga töövõimeline. Senine juhatus ja juhatuse esimees Aivar Kõivistik valiti tagasi, need tublid inimesed on enda head tahet ja arukust kuhjaga tõestanud.»
Paju hindab käesoleva aasta töömahukaks. «Esimese asjana peab tegema kõik vajalikud ettevalmistused üle väga pika aja taas meie koguduse korraldada olevaks sinodikoosolekuks.»
Lisaks Võnnule valiti 25. jaanuaril koguduse nõukogu ka Tuhala, Risti, Häädemeeste, Tallinna Püha Vaimu, Palamuse ja Äksi koguduses.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)