Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Valimised

27.01.2009 | | Rubriik: Uudised

18. jaanuaril nimetas koguduse täiskogu juhtorganid Tapa, Rannu, Järvakandi ja Tartu Maarja koguduses.

Tartu Maarja koguduses toimusid nõukogu uue koosseisu valimised nädala vältel. Valiti uus 15-liikmeline nõukogu. Vanast nõukogu koosseisust jäid ametisse pooled, pea teine sama palju on uusi liikmeid.

«Uus nõukogu koguneb esimesele koosolekule 8. veebruaril ja esimese kvartali jooksul on plaanis pidada ka teine koosolek. Esmalt on vaja valida uus juhatus, sinodisaadikud ja otsustada revisjoni korraldamine. Samuti tuleb kinnitada 2008. aasta tulude-kulude aruanne ning vastu võtta 2009. aasta eelarve ja töökava. Nendele n-ö korralistele otsustamistele lisaks on vaja kinnitada Maarja kiriku taastamispõhimõtted ja -kava, et saaks asuda projekteerimisele,» selgitas Tartu Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm.

Ka Tapa koguduse vastvalitud viieliikmeline nõukogu koosneb enamuses uutest liikmetest. Õpetaja Reet Eru hinnangul möödusid valimised erakordselt hästi, sest kogudus oli selleks korralikult valmistunud ning kandidaadidki teada. Uus juhatus on väga tegutsemishimuline ja täis töötahet, märkis õpetaja Reet Eru. «Tegelda tuleb peamiselt majandusasjadega. Et Tapa kirikusse sai uus kütte- ja niisutussüsteem, tuleb juhatusel hea seista ka selle hooldamise eest. Pean au andma vanale juhatusele, kes koos koguduse abiga nelja aastaga palju ära jõudis teha. Ilmselt see innustab ka uut nõukogu.»

Rannu kogudus valis seitsmeliikmelisse nõukokku kolm uut liiget. Diakon Maar­ja Sokk seab uue juhatuse ülesandeks poolelijäänud eelarvega tegelemise, samuti tuleb algust teha arengukava koostamisega.

Järvakandi koguduse juhatuses muutusi ei toimunud. Õpetaja Mihkel Kuke kinnitusel ei ole seal käesoleval aastal ka suuri töid või olulisi muutusi ette näha. «Küll aga Raplas, kus on käimas koguduse kinnisvara arendamine. Majandussurutise ja muudegi asjaolude tõttu ei ole see aga nii kiiresti läinud, kui lootsime.» Rapla kogudus valib uue juhatuse 1. veebruaril.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)