Slava Ukraine

Valguse juurde kutsutud

29.08.2007 | | Rubriik: Määratlemata
«Et sa oleksid vintske kui kummipuu,» ütleb praost Urmas Nagel Toomas Nigolat õnnitledes.

«Et sa oleksid vintske kui kummipuu,» ütleb praost Urmas Nagel Toomas Nigolat õnnitledes.

Põlva kirikus peeti 26. augustil suure pidulikkusega õpetaja Toomas Nigola (26) introduktsiooniteenistust.

Praostid Urmas Nagel ja Enn Auksmann ning abipraost Üllar Salumets õnnistasid käte pealepanemisega Toomas Nigola koguduseõpetaja ametisse. Eriliseks muutsid jumalateenistuse Eerik Jõksi liturgiasse sulandunud laul, Põlva kammerkoori (dirigent Ester Ratassepp) esinemine ja väga hea orelisaade (organist Anna Humal). Jumalateenistus oli detailideni läbi mõeldud, liturgia aluseks EELK kodulehelt intranetist leitav liturgilise komisjoni käsiraamat, muusika Kaj-Erik Gustafssonilt.

Kogudusele Luuka evangeeliumi 13. peatüki 22.–30. salmi põhjal jutlust ütelnud praost Nagel soovis noorele ametivennale loovust, julgust ja ustavaks jäämist Jumala sõnale. Praost kinnitas, et armastusest midagi olulisemat ei ole: «Aita oma karja edasi läbi kitsast uksest, et nad saaksid istuda Issanda lauas.» Kogudusele pani praost südamele palvetada oma õpetaja eest, et ta ei väsiks.

Kaasa teenisid Võru praostkonna vaimulikud, Kristjan Luhamets Kambjast, Priit Tamm Tartu metodisti kirikust ja Ruhja kirikuõpetaja Karlis Zigmanis Lätist. Õnnitlejate hulgas oli Toomas Nigola ülikooliaegne kaaslane Leevi Lillemäe, karismaatilise osaduskiriku vaimulik. Põlva linnapea Tarmo Tamm tundis heameelt uuest õpetajast ja avaldas lootust, et rahvas kirikusse tagasi tuleb.

Vastne õpetaja ise hindas kohalikult ukraina koguduselt kingiks saadud unikaalset eesti- ja ingliskeelset «Poeetilist punast raamatut».

Kaks nädalat kohapeal olnud vaimulik ütleb, et tegemisi jagub igasse päeva. «Saime isegi selle aasta eelarve vastu võetud, kuigi peaks järgmise aasta eelarvet tegema hakkama. Uue arvuti ja kontoritoolid vanade krigisevate asemele, auto – töövahendeid oleme järjest soetanud. Ees seisab reis Leetu ja Poola, et ametiriideid osta, praegu on albad, stoolad ja kaasulad, mida ma tarvitan, Pärnu koguduse omad,» loetleb Toomas Nigola hädatarvilikke tegevusi 500-liikmelise koguduse juhtimisel.

Praost Enn Auksmann, kellega koos Toomas Nigola teenis Pärnu Eliisabeti kogudust, ütles Eesti Kirikule, et ühe õpetaja lahkumine tegi olukorra üsna keeruliseks. «Toomas on väga tõsine ja pühendunud inimene. Tema puhul ei ole põhjust arvata, et ta võtab vaimulikuametit kui lihtsalt töökohustust. Tegemist on inimesega, kes mõistab, et ta on Jumala poolt kutsutud, pühitsetud, teele ja tööle läkitatud, ning kogu oma eluga Jumala kutset järgib ja oma ülesannet täidab,» ütles praost Auksmann, kes usub, et kui Toomas oma vaimulikku teenimist ja kutsumist sama tõsiselt võtab, siis kannab see Põlva koguduses head vilja.

Toomas Nigola on õppinud Tartu ülikooli usuteaduskonnas, lõpetanud Usuteaduse Instituudi 2006, pastoraalseminari 2007, ordineeritud preestriks 9. märtsil 2007; sügisest alustab doktoriõpinguid Usuteaduse Instituudis.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)