Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Valga laste- ja noortetöö edeneb

23.01.2008 | | Rubriik: Uudised

Laupäeval, 19. jaanuaril kohtusid Valga praostkonna ja EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse töötegijad Valga kogudusemajas. Aruteluteemadeks olid noortetöö uued suunad, hetkeseis koguduses ja ühistegevus praostkonnas.
Valga praosti kt Vallo Ehasalu arvates võiks laste- ja noortetöö uueks suunaks olla piiratud ajaga, ehk n-ö projektitöö: «Eelkõige tundes, et igapühapäevast jumalateenistust või pühapäevakooli ei õnnestu paljude perede elusse juurutada.» Peale selle peab Ehasalu vajalikuks omavahel kokku viia olemasolevaid töötegijaid ja pöörata rohkem tähelepanu pühapäevakoolide tegevusele.
«Pühapäevakoolitöö on Valga praostkonnas tublisti edenenud,» kinnitab Ehasalu. Tugevnenud või uuesti loodud on pühapäevakoolid Nõo, Puhja, Rannu, Rõngu ja Sangaste kogudustes, samuti Elva ja Otepää kogudustes. Lisaks töötab Valga kogudus lastega riskiperedest, Karulas korraldatakse perepäevi ning Laatres on loodud vabaajakeskus, kus tähistatakse kristlikke tähtpäevi.
Väärt traditsiooniks ja populaarseks ettevõtmiseks on kujunenud Valga praostkonna lastelaagrid. «Loodetavasti jätkub noortevahetus Rootsi Östersundi praostkonnaga, mille üle on heameelt tundnud ka Valga maavalitsus, toetades praostkonna projekte, sest tänu kirikule on tihe koostöö sõprusmaakondade vahel leidnud laiema kandepinna.»
Kuigi paljud praostkonna lastetöötegijaid on kolinud mujale elama – eriti annavad ääremaaelu raskused tunda praostkonna Valga-poolses osas –, on ka juurdetulijaid. «Kogudustes on uusi pühapäevakooliõpetajaid, kelle initsiatiiv on viinud koolituspäevade korraldamiseni. Loodetavasti need ka jäävad regulaarseteks. Võin öelda, et Valga praostkonnas on häid, metoodikat tundvaid lastetöötegijaid,» tunneb Ehasalu rõõmu.

Merje Mänd

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)