Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Valga kristlikud kogudused tutvustavad end misjonipäevadel

16.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

 

19.-26. oktoobrini saab Valgas ja Valgamaal tavalisest põhjalikumalt tutvuda kristliku traditsiooni ja kohalike koguduste tegevusega. Mitmesugustest ettevõtmistest ja kohtumistest koosneva üritustenädala on korraldanud Valga luterlik, baptisti, katoliku, nelipühi ja adventkogudus koos EELK Misjonikeskuse ja Laste- ja Noorsootöö Ühendusega pealkirja all „Piirid on lahti“, et kutsuda inimesi olenemata usutunnistusest avastama kristluse osa tänapäeva elus.

Misjoninädal algab 19. oktoobril, laupäeval Jaani kirikus koguduste ühise jumalateenistusega. Erinevatesse kirikutesse oodatakse huvilisi ka argipäevaõhtutel, nelipühikirikus on õhtuprogrammid noortele. Külaliste seas on teiste hulgas neli aastat Keenias aidsi-orbude koolitust koordineerinud Rael Leedjärv, Mordva vaimulik Aleksei Aljoškin, näitleja Malle Pärn jt, kellega koos saab mõtiskleda elu põhiväärtuste üle Valga Keskraamatukogus, maakonna koolides ja kultuurimajades.

Laupäeval, 25. oktoobril on Valga Kultuuri- ja Huvikeskuses kristlike organisatsioonide tegevust tutvustav infolaat ja näitused. Esinevad Linnamuusikud ja Vennad Johansonid, tegevust leidub lastele, õhtu lõpetab muusikal „Nunnad hoos“. Päeval on siinsamas jumalateenistus luterliku kiriku peapiiskopi Andres Põderi osavõtul.

Pühapäeval, 26. oktoobril on kirikutes misjonipüha jumalateenistused külaliste osavõtul. Pärastlõunal on katoliku kirikus ansambli Sirin kontsert.

Üritused (va muusikal) on tasuta, oodatud on kõik huvilised.

Misjonipäevade täpsema kavaga saab tutvuda aadressil http://www.eelk.ee/~misjonikodu/misjonipaevad.php

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)