Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Vaimuseemne külv ei lähe kunagi raisku

01.06.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Kaitseväe kaplanaat ja Rootsi-Mihkli kogudus teevad head koostööd. Ühine leeriõnnistus saadi ülestõusmispühade öisel teenistusel. Koguduse arhiiv
Rootsi-Mihkli kogudus rõõmustab uute koguduseliikmete üle.

Juba aastaid on Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus ja kaitseväe kaplanaat koostööd teinud. Mihklipäeva paiku alustas kogudus leeritundidega, koguduse rühmaga liitus grupp mereväelasi ja peastaabi ohvitsere.
Kokku paarikümnele piiblitarkuse omandajale pidasid tunde õpetajad Patrik Göransson, vanemkaplan Gustav Kutsar ja kaplan Tõnis Kark. Koguduse õpetaja ütles Eesti Kirikule, et oli huvitav jälgida, kuidas sõjaväes teenivad ametivennad leeritundi läbi viivad.
Peale ühe leeriõnnistuse saanu, kellest sai Kolga-Jaani koguduse liige, on kõik nüüd Rootsi-Mihkli koguduse hingekarjas. Õpetaja Göransson loodab, et kuigi inimesed reageerivad tänapäeval aeglaselt ja külv ei hakka kohe kasvama, ei lähe see raisku.
Ta on täheldanud, et inimesed on muutunud otsusekindlamaks ja nende valik on rohkem põhjendatud. Ka arvab Göransson, et sõjaväes on rohkem positiivsust kui ühiskonnas üldiselt ja integratsioon sujunud ladusamalt.
Leeritõotus anti ülestõusmispüha ööl küünlavalgel. Varem ristimata leerilapsed ristiti nagu ka kaks last. «Nn perepakett, kus kogudusega liitub korraga kogu pere, on hea,» ütleb Göransson.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)