Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimulikud tahavad jumalasulastele vabamüürlust keelata

28.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmkümmend Eesti luteri kiriku vaimulikku soovivad, et kiriku juhtkond keelustaks jumalasulaste kuulumise vabamüürlaste hulka, Tallinna praosti Jaan Tammsalu sõnul on aga rünnakud vabamüürluse vastu tingitud teadmatusest.

Ühe erakirja jõudmine sotsiaalmeediasse ja ajakirjandusse muutis Tallinna praosti ja Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu mõnede vaimulike silmis ootamatult pigem ebasoovitavaks isikuks. Tammsalu tunnistas, et kuulub vabamüürlaste hulka, kuid ei osanud uneski näha seda sündmuste tulva, mis nüüd lahti läks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Eks ma loomulikult oleksin oodanud, et kõigepealt minuga räägitakse, et me ei pea oma asju arutama mitte meedias, Facebookis, vaid vend räägiks vennaga, õde õega,” lausus Tammsalu.

30 vaimulikku saatis esmaspäeval EELK konsistooriumile kirja, milles palutakse keelustada vaimulike kuulumine vabamüürlaste ridadesse. Üks allakirjutanutest, Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhamets selgitab, et rahvas ei usalda vabamüürlasi, seega on probleem, kui kirikuõpetaja sellisesse seltsi kuulub.

“Ühe vabamüürlasega ma rääkisin ja ütlesin, et astu välja, see oleks kõige lihtsam. Ta ütles, et kui kirikuvalitsus keelaks kuulumise vabamüürlaste sekka, ta astuks kohe välja. Siis ma mõtlesin, et ma teen oma allkirjaga väljaastumise lihtsamaks. Minu soov on, et ta astuks välja, siis oleks palju vabam teha vaimulikutööd,” põhjendas Luhamets.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)