Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimulikud peavad peapiiskopi eetikakoodeksit solvavaks

07.05.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Paari nädala eest toimus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Tallinna vaimulike koosolek, kus oli arutluse all peapiiskop Andres Põdra koostatud vaimulike eetikakoodeksi eelnõu.

Vaimulikud leidsid, et peapiiskopi dokument ei kõlba kuhugi ja sellega ei peaks edasi töötama. Otsustati, et tehakse uus koodeks ja sellega hakkab tegelema vaimulike konverents.

Põdra koostatud eetikakoodeksit peavad mitmed Postimehega vestelnud kirikuinimesed peaaegu et mõnitamiseks. Et mis mulje vaimulikest nii jääb, kui koodeksis on kirja pandud elementaarsed, üldinimlikud tõed: vaimulik ei tohi tarvitada narkootilisi aineid, suitsetada tööruumides ja alaealiste juuresolekul, vaimulik ei käi kasiinos, järgib hügieenireegleid, ei levita või propageeri pornograafilist või ebakõlbelist materjali.

Vastuseisu tekitas üks punkt, milles vaimulikud nägid nende suukorvistamise katset. Korrektse suhtlemise peatüki all on kirjas: «Vaimulikel on lubamatu kasutada meediat, ilmalikku institutsiooni või kohut süüdistuste esitamiseks oma kiriku või ametikaaslaste suhtes, kasutamata eelnevalt eriarvamuste lahendamiseks kiriku pädevaid esindus- ja apellatsiooniorganeid.»

Edasi loe Postimehest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)