Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Vaimuliku muusika päevad

29.08.2012 | | Rubriik: Teated

30. augustil algavad Rakveres kaks nädalat kestvad II vaimuliku muusika päevad VaiMus. Lisaks muusikale saab kuulda-näha etendust ja animafilmi.
30.8. kl 19 Rakvere Kolmainu kirik.
Metsapealinn Rakvere esitleb: «Mees, kes istutas puid». Jean Giono jutustuse ainetel valminud animafilmile improviseerib taustamuusikat Toomas Trass orelil. Lugu sellest, kuidas mets võib luua inimväärsema maailma. Tasuta.
7.9. kl 19 Kolmainu koguduse pastoraat.
Fjodor Dostojevski «Tasane». Etendus puudutab eksistentsi kõige tähtsamaid küsimusi: mis on armastus, sõprus, halastus, reetmine, lunastus. Ta püstitab küsimuse, kas on võimalik kristlik enesetapp. Tegemist on lugemisteatriga, kus Dostojevski tekstile Tiit Alte esituses sekundeerib improvisatsioonidega klassikalisel kitarril Tiit Korsar. Konsultant Lembit Peterson. Sissepääs 3 eurot. Kohtade arv piiratud.
9.9. kl 16 Art Café hoov (vihma korral hoovimaja).
Strand… Rand kutsub kaasa eesti-rootsi saartelt ja aladelt pärit rahvakoraalide, -laulude ja pillilugude maailma.
Oleme piilunud minevikku ja leidnud sealt ootamatult ilusaid, rõõmsaid, aga ka hirmsaid lugusid. Oleme neid uuele elule äratanud. Need on üheaegselt nii ilmalikud kui vaimulikud, nii pühalikud kui inimlikud ning, nagu maailma vägevatele muusikatraditsioonidele kohane, suudavad need meie igapäevaelu igavikuga kokku sulatada. Ikka ja jälle. Pilet 5 eurot.
15.9. kl 18 Rakvere Kolmainu kirik.
Kammerkoor Solare kontsert. Esitamisele tuleb vene vaimulik muusika.
16.9. kl 18 Rakvere gümnaasium.
Arvo Pärdi sünnipäevakontsert. Kontsert kahele viiulile «Tabula rasa», solistid TKO kammermeister Harry Traksmann ja Robert Traksmann (Tallinna Muusikakeskkool).
F. Mendelssohn «Viiulikontsert», solist Maria Tiimus (Rakvere muusikakooli vilistlane, TMKK õpilane). Kontserti korratakse 18. septembril Tallinnas Mustpeade majas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)