Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimulike kuulumine vabamüürlaste hulka tekitab küsimärke

14.03.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Veebruari keskel ilmusid ajakirjandusse etteheited, et mitu kõrget luteri kiriku vaimulikku kuuluvad vabamüürlaste vennaskonda. 

Tallinna praost Jaan Tammsalu, kes 1997.—2004. aastani oli Viljandi praost, on tunnistanud, et kuulub vabamüürlaste hulka juba 2007. aastast ja on jõudnud 30. astmele Eestis võimalikust 33-st. Samuti on Tammsalu kinnitanud, et vabamüürluses ei ole midagi kristlasele häbiväärset. Tema sõnul seisab vabamüürlus kraad-kraadilt järjest enam piibellikul alusel.

Kirikuringkondades on selline avaldus põhjustanud skandaali. 30 vaimulikku saatsid läinud nädalal Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) konsistooriumile kirja, milles paluvad keelustada vaimulike kuulumise vabamüürlaste hulka. Pöördumisele on alla kirjutanud teiste hulgas EELK Tartu praost Joel Luhamets, Valga praost Vallo Ehasalu, Saarte praost Veiko Vihuri, Pärnu praost Enn Auksmann ning Paistu koguduse õpetaja Raivo Asuküla.

Samal teemal läinud pühapäeval Vikerraadio «Kirikuelu» saates kõneldes tõdes Tammsalu, et ta ei ole varjanud oma kuulumist vabamüürlaste hulka, aga ei ole pidanud vajalikuks ka seda avalikult tunnistada.

Edasi loe ajalehest Sakala.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)