Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Vaimulike eetikakoodeksi eelnõu käsitlemisest

14.05.2014 | | Rubriik: Uudised

EELK konsistoorium annab teada, et 7. mai Postimehes ilmunud vaimulike eetikakoodeksi eelnõu puudutav Tuuli Kochi artikkel on sisult eksitav.
EELK piiskoplik nõukogu otsustas vaimulike eetikakoodeksi koostamise 2010. aasta oktoobris ja tegi möödunud aastal selle koostamise ülesandeks piiskopliku nõukogu õpetuskomisjonile. Teksti näol, millele Postimees viitab, on tegu lihtsalt erinevate kirikute ja organisatsioonide eetikadokumentide põhjal koostatud toormaterjaliga eetikakoodeksi eelnõu väljatöötamiseks õpetuskomisjonis. Õpetuskomisjon pole sellise, omalt poolt heakskiidetud tekstini veel jõudnud. Eelmisel piiskopliku nõukogu koosolekul veebruaris arutati, kuidas seda protsessi kiirendada ja kas nõukogu võiks olemasolevat materjali kasutades ise eelnõu koostada.
Postimehe viidatud eelnõu mustandi teksti nõukogu ei arutanud ning peapiiskop pole pidanud vajalikuks seda laiemalt käsitleda. Leiti, et kui sobilik eelnõu valmib – loodetavasti käesoleva aasta sügiseks –, tehakse see kättesaadavaks EELK vaimulikele ning kutsutakse praostkondi ja vaimulike konverentsi seisukohta avaldama. Kahjuks Postimees enne artikli avaldamist asjaolude täpsustamiseks peapiiskopiga ühendust ei võtnud.
Piiskopliku nõukogu järgmine koosolek toimub 20. mail.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)