Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vaimulik lastelaager arutles maailma loomise üle

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Võru praostkonna kolmepäevases lastelaagris «Alguses oli Sõna», mis põhines Vana Testamendi alguslugudel, osales 54 last.

Laagri tänavune korraldaja Räpina kogudus pidas sobivaks laagripaigaks Kopra puhkemaja Võhandu jõe kaldal. Puhkemaja peremees Riho Naruski võttis laagrilised lahkelt vastu. Kolmel päeval oli laagriliste kasutada õdus puhkemaja ja telkimisala. Kõige enam oli lapsi tulnud Räpinast ja Põlvast, osalejaid oli ka Kanepi, Rõuge, Urvaste ja Pindi kogudusest, samuti Võrust, Kambjast ning Tartust.
Laager algas armulauaga jumalateenistusega Räpina kirikus, kus teenis koguduse õpetaja praost Urmas Nagel. Koguduse pühapäevakooli õpetaja Eveliin Sillakivi rääkis, mis lähipäevadel toimuma hakkab, ning autode kolonn asus teele laagripaika.

Tegevust vaimule ja kehale
Lapsed vanuses 1,5 kuni 15 aastat jaotusid vanuse järgi rühmadesse. Rühmatöid, kus teema ja tegevus oli juhendaja otsustada, juhendasid pühapäevakooliõpetajad Siiri Kalvik, Ave Kägo, Eveliin Sillakivi, Reet Parras, Margit Lail, Kai Lilleoja, Tuuli Võsa, Helen Truija ja Vaike. Õpetajatel olid abiks Agnes Moritz, Maria Johanson, Karin Leies ja Madli Noorkõiv. Kõik tegevused olid inspireeritud laagri teemast. Joonistati, lahendati ristsõnu, lauldi, mängiti ja meisterdati.
Päevapalavust käidi jahutamas jões. Õhtuti oli kõigil võimalus tegelda sport- ja pallimängudega või niisama ringi joosta. Sulgpalli mängiti magamaminekuni. Mõlemal õhtul süüdati suur lõke ning grilliti.
Laagri traditsiooniks on kujunenud pühendada aega laulmisele. Korraldajad olid koostanud laagrivihikud, mille viimasel lehel on laulud. Muusikatundi juhatasid praostkonna muusikatöö sekretär Kristiina Nagel, Urmas Nagel ja Teele Nigola Põlvast ning Saksamaalt pärit neiu Elisabeth Huhn. Lõkkeõhtud täitis muusikaga Helen Truija ning oma etteaste tegi ka praostkonna noortekoor Läte, mille lauljad olid ühtlasi laagris osalejad.
Laagri kulminatsioon oli kahtlemata maastikumäng, kus rajal tuli läbida kuus punkti. Punktides arutleti selle üle, kuidas maailm alguse sai. Räägiti lugu pattulangemisest, püüti mõista, mis toimus vendade Kaini ja Abeli vahel ja sõideti koos Noaga tema ehitatud laevas. Saime teada, mida sisaldas leping, mille Jumal Noa ja tema järglastega sõlmis, ning meie silme ees kerkis vikerkaar. Ehitati Paabeli torn.

Algus ja lõpp Räpina kirikus
Palvusi viisid läbi vaimulikud Urmas Nagel, Margit Lail (Kanepi), Toomas Nigola (Põlva), Üllar Salumets (Urvaste), Argo Olesk (Pindi). Vabatahtlike Kalli ja Tiia käe all valmisid maitsvad road. Kogu laagri kestel oli korraldajatele abiks Mihkel. Põnevust valmistasid nii õpetajatele kui õpilastele laagri esimesel õhtul esitatud pantomiimid, kus igal rühmal tuli esitada paariminutiline etendus mingil kindlal piiblisalmil. Oli huvitav jälgida, kui loominguliselt ja humoorikalt ülesandele läheneti. Laagri teisel õhtul valmis paarikümne minutiga lühinäidend «Noa ja veeuputus».
Laagri lõpujumalateenistus peeti samuti Räpina kirikus. Praost saatis lapsed õnnistusega koduteele. Pärast laagrit mainisid mitmed, et tuleksid taas laagrisse ja soovisid, et see kestaks rohkem kui kolm päeva. Rahule jäid ka korraldajad.
Laagris oli nii vanu olijaid kui ka uusi, vähese kristliku taustaga lapsi. 12aastane Gre­gor jagas pärast laagrit muljeid: «Ma pole mitte kunagi üheski laagris osalenud, seega polnud mul laagri suhtes ka erilisi ootusi. Laagrisse otsustasin tulla, sest sõber kutsus ja ka kodus on üksi igav olla. Mulle väga meeldis. Eriti see, et sai uusi sõpru ja et kogu laagri ajal olid igasugused erinevad tegevused. Eriliselt meeldis ujumine. Kui see laager toimub ka järgmisel aastal, tahan kindlasti osa võtta.»
Ave Kägo,
Põlva koguduse sekretär