Slava Ukraine

Vaimulik kutsuti ministri nõunikuks

25.04.2007 | | Rubriik: Uncategorized

Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva avaliku halduse ja regionaalministri Vallo Reimaa nõunikuna asus tööle endine riigikogu liige, ministri erakonnakaaslane Avo Üprus (fotol).

ImagePoolteist nädalat siseministeeriumis Pagari tänavas tööl käinud Avo Üprus ütleb, et eelkõige on ta vaimulik ja EELK teenistuses. «Minu jaoks on see kõige olulisem ja tähtsam, aga kirikuvalitsusel ei olnud mulle muud rakendust pakkuda ja nii võtsin vastu riigipoolse pakkumise.»

Avo Üpruse ametikohustuseks on ministrit nõustada kodanikuühiskonna arengu ja kirikute valdkonnas. Eesti Mittetulundusühenduste Ümarlaua esinduskogu liikmena teab Avo Üprus, et ühendused vajavad tegutsemiseks tingimusi ja selle nimel lubab ta ka tööd teha. Lootust helgemale tulevikule annab ka president Toomas Hendrik Ilves, kes on oma kõnedes väljendanud visiooni elujõulisest kodanikuühiskonnast.

«Kodanikuühiskond oleme kõik koos, ei saa vastandada üht sektorit teisele, ühiskond peab arenema tasakaalustatult ja kõiki osapooli arvestades. Äri- ja poliitikainimesed on sageli unustanud kolmanda sektori, valitsusvälised organisatsioonid.

Samamoodi ununeb meil tõsiasi, et kolmandasse sektorisse kuulub ka kirik – Eesti kõige vanem, avarama võrgustiku ja suurema liikmelisusega kodanikuorganisatsioon,» ütleb Avo Üprus, kes loeb oma tööks selle lihtsa fakti teadvustamist ning kirikule tema ajalooliselt ja kultuurilooliselt kuuluva koha taastamist ühiskonnas. Kuigi Avo Üprus on selle nimel ennegi võidelnud, on nüüd võimalused paremad.

«Praegu on koostamisel valitsuse tegevusprogramm ja oleme kolmanda sektori esindajatega koos istunud, et sinna saaks kodanikuühiskonna ja kiriku areng märgitud kindlate vastutajate, kuupäevade ja rahadega. Minu ettepanekul on neisse kõnelustesse kaasatud ka Eesti suurima kiriku, EELK, kantsler Mati Maanas,» nimetab värske nõunik oma esimese töönädala tegevust.

Avo Üprus on jätkuvalt Tallinna Peeteli koguduse õpetaja.

Sirje Semm

5 Kommentaari artiklile “Vaimulik kutsuti ministri nõunikuks”

 1. Külaline says:

  Palju jõudu,head tervist ning püsivat meelekindlust,õnnistust koostöö arendamisel meie rahva heaks õigete otsuste langetamisel nõustamise alal.Päikest!

 2. Külaline says:

  ka rumalus ja naiivsus võivad üle teatud piiri pattudeks osutuda. Mida ütled sa kord Jumala kohtu ees, kui selgub, et siin maailmas nägid sa ainult seda mida sina näha tahtsid?

 3. Külaline says:

  Seda enam on meil põhjust Avo Üpruse eest palvetada!On ju ülimalt oluline ,et ta oleks õige kristlane selles ametis, õigemini: ametites, kus ta on.Kas pole?

 4. Külaline says:

  to..-le
  Miks mitte positiivseid mõtteid soovida meie ,kes on vapralt julgenud rinda pista \”ÕIGE KRISTLASENA\”tõestada läbi oma tegude meie väiksele,kuid vaimult suurele Eesti rahvale,kes me tegelikult oleme.Kui ikka \”PÜHAVAIM\”meid juhib ega siis naljalt õigelt kursilt kõrvale kaldu.Kõik Eestimaa kristlased võiksid olla aktiivsemad mitte \”sõnades\” vaid ka tegudega näidata abivalmi ja sallivana usaldusväärse inimesena-,nii oleme rahul ja kasulikud isendale kui ka teistele lähedastele enda ümber.KEVADÕNNISTUST PÄIKEST KÕIGILE! toimetamiseks.

 5. Külaline says:

  Nii vastuolulisele inimesele kui Üprus ei oska küll midagi soovida. Võibolla on Jumal ta hoopis meie rahvale karistuseks loonud, et tuleks hoopus paluda – Issand, võta see karistus meilt ära!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)