Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Vaimulik kasvamine ehk Väljumine kõrbest

03.11.2012 | | Rubriik: Online artiklid

EELK koguduste juhatuse esimeeste kolmepäevane konverents teemal “Vaimulik kasvamine” leidis aset möödunud nädalavahetusel Nelijärve puhkekeskuses juba viiendat korda. Nii loengutel kui ka töötubades kuulati ja arutleti palveteemal, samuti teemal, kuidas aktiviseerida koguduseelu.

Selline konverents on koht, kus koguduste esindajad saavad jagada oma kogemusi ning teadmisi, rääkida sellest, millised on raskused ja rõõmud, mida on erinevat ja mida ühendavat. EELK-s on Eestis kokku 166 kogudust. Jumala sõna kuulutuse ning kohaliku kogukonna aitamise ja sidususe kõrval on just majanduse ja muinsuskaitse küsimused alati olnud need, millest omavahel rääkida. Arutletakse erinevate valdkondade üle ja kui eelmisel aastal keskenduti ühtse kiriku teemale, siis sel aastal oli aukohal väga oluline koguduste sisemise vaimuliku kasvamise teema.

Saaremaad esindas EELK Kaarma kogudus juhatuse esimees Eve Mägi, kes oma igapäevatööd teeb AS Hoolekandeteenused Sõmera Kodu tegevusjuhendajana. Tema muljed konverentsist on üdini positiivsed. Osaleda sai nii loengutel kui töötubades ja palju keskenduti palveteemale. Loenguid pidasid vaimulikud Urmas Nagel ja Joel Luhamets, neist esimene keskendus retriidi teemale. Selgituseks neile, kellele see sõna on võõras – retriit on taasavastatud vana kristlik praktika mõneks ajaks tagasi tõmbuda igapäevaelu rutiinist ja miljööst eraldatud paika ning vaikusesse, eneseuurimiseks ja Jumalaga kohtumiseks.

Edasi ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)