Esileht » Online » Online artiklid »

Vaikuse lastel on oma rahupaik

03.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid


Laupäeval, 23. juulil pühitseti sisse Padise valla Risti kirikaias Vaikuse laste rahupaik. Risti koguduse õpetaja Annika Laats rääkis Harju Elule rahupaigast ja selle tähtsusest.

Risti kirikaeda loodud mälestus- ja matmispaik on Annika Laatsi sõnul ennekõike just surnult sündinud lastele. Need on lapsed, kes sünnivad vaikselt ning kel jääb ilmavalgus nägemata. Mälestusmärgi kivil on Doris Kareva luuleread: "Vaikuselaps, las valvab Su üle Valguse Vaim – rahu ja armastus".

Annika Laats on õppinud lastearsti erialal ja lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna. MTÜ-s Vaikuse Lapsed tegeleb ta hingehoiu ja matmisega.

Idee tuli vanematelt

"Arita ja Paul, kes olid oodanud oma esimest last, said sünnitusmajas teada, et laps on emaihus surnud. Arita rääkis avamisel (23. juulil – toim), kuidas nad olid sünnitusmajas küsimuse ees, mida teha beebiga, kuhu ta viia. Neil oli tohutu tõrge viia see laps üksinda võõrale surnuaiale.

Vanemad leidsid Riia lähistelt kiriku, mille kõrval oli rahupaik lastele. Kuna naine on rahvuselt lätlanna, tundus see nende jaoks õige," räägib Laats. Vanemate sooviks sai, et ka Eestis võiks sarnane rahupaik olla.

Arita ja Paul pöördusid ideega Risti koguduse poole. Annika Laatsi sõnul küsitakse neilt tihti, miks rajati rahupaik just Harju-Ristile. Koguduse inimesed vastavad sel puhul: "Aga kuhu siis veel?" Praegu on see vaikust ja isoleeritust vajav rahupaik esimene omasugune Eestis.

Edasi Harju Elust.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)