Esileht » Online » Online artiklid »

Väike-Maarja kirikutorn taastati endisel kujul

29.06.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Kaks aastat tagasi augustitormis torni kaotanud Väike-Maarja kirik on tagasi saanud endise ilme. 8. augustil 2010 tõstis keeristorm kiriku tornikiivri õhku ja see maandus kabeli katusele, lõigates ehitise pooleks.

Selle aasta mais sai kirik uue tornikiivri, mis on täpselt samasugune kui varem. Torn taastati nii täpselt, et ehitusmeister Mühlenhausen, kes selle 140 aastat tagasi ehitas, võiks pidada seda suisa enda tehtuks. Kasutatud materjalist üle poole moodustas vana puit. Uus torn kaeti tsingitud terasplekiga, seejärel viidi tippu kullatud kuulmuna ja rist.

Tundub, et tugeva tuulega on sellel kirikul mingid omad asjad ajada. Ka uue torni paigaldamist kippus tuul segama. Torni pühitsevad 1. juulil peapiiskop Andres Põder, praost Peeter Kaldur ja koguduse hooldajaõpetaja Enn Salveste. Eile hommikul pani koguduse juhatuse esimees Heli-Liivia Komp Väike-Maarja kirikus silindrisse olulised dokumendid: ürikute ja tornikiivri taastamise lugu kajastavate ajaleheväljalõigete koopiad ning Swedbanki väljavõtte annetustest.

Tornikiivri taastamine läks kokku maksma 122 485 eurot.

Edasi loe Virumaa Teatajast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)