Esileht » Online » Online artiklid »

Väike-Maarja kirikut hakkab tornikiiver kroonima tuleval suvel

20.09.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Firma Rändmeister alustas augustikuus – aasta pärast Väike-Maarja kiriku tornikiivri murdumist – selle taastamisega ja kui kõik läheb tõrgeteta, kaunistab kiriku tornikiiver juba järgmisel suvel taas Väike-Maarja siluetti.

Väike-Maarja kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Ilve Tobreluts rääkis, et 28 meetri kõrguse tornikiivri konstruktsioon monteeritakse maa peal kahes osas.

"14 meetri kõrgused tornikiivri osad tõstetakse hiljem kraanaga üles torni. Taastamistööde käigus on kavas katta tornikiiver tsingitud terasplekiga ja ankurdada metallvarrastega torni alusmüüri külge," kirjeldas Tobreluts.

Firma Rändmeister plaanib töid teha kuni 20. detsembrini. "Praegu läheb neil ladusalt. Vihma ja tuulte trotsimiseks ning valminud osade kaitseks on rajatud ajutine kilealune," valgustas Tobreluts tööde käiku.

"Tornikiivri valmimine sõltub finantseerimisest. Tänavu saadi taastamistöödeks riiklikust pühakodade programmist 20 000 eurot ja kultuuriministeeriumilt ligi 32 000 eurot. Sellele lisab kogudus omafinantseeringuna 6159 eurot. Kui riigilt tuleb toetus ka tuleval aastal, on loota, et aasta pärast kaunistab kirikutorn taas harjumuspäraselt Väike-Maarja siluetti," selgitas kultuuri- ja spordiosakonna juhataja.

Edasi loe Virumaa Teatajast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)