Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

UUSI AJAKIRJU

05.01.2007 | | Rubriik: Kultuurielu

Misjoni-failid

EELK Misjonikeskuse sõbraleht nr 9 (10.12.2006).

Aasta viimases Misjonikeskuse sõbralehes jagab vaimulikku sõna Nõva koguduse õpetaja Kaisa Kirikal, 300 aastat tagasi Kagu-Indias tegutsenud pietist Bartholomäus Ziegenbalgist kirjutab Annika Kilgi ja diasporaatööst Petseris jutlustaja Elmet Vaaks.

Väljaande toimetaja Piret Riim on Misjonikoori juhi Maarja Vardja vahendusel meenutanud koori suvist reisi Ameerikasse, küsitlenud Misjonikeskuse juhatajat Leevi Reinaru ning Ida-Siberis misjonitööl olnud Pille Kruusi. Huvilised saavad ka lugeda mitme usuorganisatsiooni ühisprojektist «Hõimurahvaste aeg», mis käivitus 2005. aasta lõpus. Veel jagatakse meile killukesi misjonipõllult lähemalt ja kaugemalt.

Kõik Misjoni-failide lugejad saavad ajakirja vahel kaasa 2007. aasta kalendri, kus eriliselt esile toodud kõik misjoni ja misjonäridega seonduv.

Scripta Annalia

EELK Lääne praostkonna aastakirjad 2006. Toimetised nr 23.

Kogumik annab ülevaate praostkonna 16 koguduse tegemistest 2006. aastal. Siin on meenutusi ehituse vallast (Rooslepa kabeli taastamisest, Hanila ja Karuse kiriku restaureerimisest, Kullamaa kiriku torni remondist), külaskäikudest sõprade juurde, kui ka sellest, et sügisel asus Nõva kogudust teenima õpetaja Kaisa Kirikal.

Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet kirjutab religiooniõpetusest ja tõdeb artikli lõpus, et parim viis lapsi kasvatada, ka usuliselt, on isiklik eeskuju. Lääne Elu ajakirjanik ja Haapsalu koguduse liige Lehte Ilves on juttu ajanud oma koguduse õpetaja Tiit Salumäega, kes pool aastat teenis Kanadas Vancouveris eesti luterlikku kogudust, ja Leili Mutsoga, kes tunnistati tänavu Läänemaa parimaks sotsiaaltöötajaks. Leili Mutso on ka Lääne-Nigula koguduse juhatuse aseesimees.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)