Esileht » Uudis » Uudised »

Uus jutlusekogumik nägi ilmavalgust

26.11.2003 | | Rubriik: Uudised

Pühapäeva keskpäeval toimus Tartu Pauluse kirikus väga paljude kristlaste jaoks oluline sündmus, vastilmunud jutlusekogumiku «Kaks leptonit» esitlus.
Kogumikus on valik Tartu Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhametsa jutlustest, mida ta on pidanud sama koguduse ees aastatel 1996–2003. Raamatut on nimetatud praktilise kristluse aabitsaks lihtsale inimesele, mida see kahtlemata ka on.
Ettevõtmise algatajaks ja üheks täideviijaks on õpetaja Luhametsa jutluste austaja Merike Uudam, kes alul oma tarbeks, hiljem mõttega anda välja jutlusekogumik, Joel Luhametsa kantslist öeldud tekste Tartu Pereraadio vahendusel maha kirjutas. Sama mõtet siduda kaante vahele öeldud mõtted, kandis hinges ka õpetaja poeg Kristjan.
Merike Uudam kinnitas, et kantslist öeldud tekstid on püütud paberile kanda võimalikult originaalilähedaselt, et tekstide toimetamise ja ümbervormimisega ei läheks kaotsi armastatud õpetaja väljaöeldud sõnum. Nüüd raamatut käes hoides on ta veendunud, et soovitud tulemus on käes ja tekstide toimetaja Ragne Kepler on oma tööd hästi teinud. Alles on jäänud õpetaja Luhametsa isikupära ja igas jutluses peituv lihtne sõnum, mis kaalub üles mõnegi näilise konaruse.
Kirjastuse Logos direktriss Tiina Nõlvak ütles, et «Kaks leptonit» on esimene Joel Luhametsa jutlusekogu, aga kavas on välja anda veel vähemalt üks kogumik, sest Luhametsa jüngrid on kirjastusele juba teada andnud uue kogumiku materjalist.
Joel Luhamets nimetas esitlust omalaadseks kõhedusttekitavaks kohtupäevaks, kus on avalikuks saanud kõik see, mida ta hästi või halvasti on aja jooksul teinud. Samas loodab ta väga, et läbi jutlusetekstide leiavad inimesed selle sõnumi, mis aitaks mõista lihtsaid põhitõdesid ja toetaks inimesi hingeliselt.
Raamatu pealkirja valis autor mõeldes piiblikohale, mis kõneleb vaesest lesknaisest, kes pani korjanduskarpi vaid kaks leptonit, mis iseenesest oli väga vähe, kuid selle naise jaoks kõik. Ka tema on oma jutlustes püüdnud anda endast kõik, jätmata tagavaraks sõnagi, mida võiks ära kasutada mõnes tulevases jutlusetekstis.
Imeline on see, et õpetaja, kes oma jutlusega annab ära kõik, suudab pühapäevast pühapäeva ikka ja jälle üllatada kogudust uute ideede ja mõtetega, uute leptonitega…
Pärast raamatuesitlust kiriku tiibhoones toimunud kirikukohvil said kõik soovijad osta uut raamatut ja autor jagas lahkesti ostetud raamatutesse autogramme.
Meeli Pärtelpoeg

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)