Esileht » Uudis » Uudised »

Uus ja parem päev koos raadioga

12.01.2005 | | Rubriik: Uudised

Raadio7 kutsus oma kuulajaid tormise pühapäeva pärastlõunal Tartusse Salemi kirikusse saate avalikule lindistusele.
Pastor Meego Remmel maja peremehena lausus avapalve ja saatis saalitäie kohalolijaid pärast kohtumist rahusooviga ka teele.
Saates osalejad

Raadio7 direktor ja programmijuht Helle Aan juhtis paaritunnist kohtumist ja andis sõna kutsutud külalistele ning raadio populaarseimale saateautorile Jüri Raudsepale. Viimase autorisaade «Ajasilm» jõuab peagi 50. saateni. Jüri Raudsepp on rääkinud templirüütlite ordu kujunemisest ning hääbumisest, vabamüürlusest, selle vaimsest olemusest ning mõjust kristlusele. Helle Aan kinnitas, et Jüri Raudsepa varasem autorisaade saab peagi kättesaadavaks raamatuna.
Kuna Puhja mast oli rivist väljas, vaikis Raadio7 lainepikkus tol tormisel päeval. Tallinnast ei saanud kohale tulla ka kõik raadiosaadete tegijad. Lisaks nimetatutele olid Tartus hommikuprogrammi toimetaja Alice Tiik ja tehnika eest hoolitsenud Aare Baumer.
Raadio7 Tartu toimetaja Eelika Remmel, kes toimetab kohalikke uudiseid ja peresaadet, intervjueeris teist tartlast Urmas Tamme. Jutuks oli Johannes Esto Ühingu töösuunad ja kirjastustegevus. Sõna sai ka allakirjutanu, et tutvustada Tartus ilmuvat ajalehte Eesti Kirik. Muusikaliste vahepaladega ilmestas kohtumist Holy Sisters Band: Reena Hamer, Liis Talvik ja Merle Saar; õekestest ei olnud laulmas Tuuli Saart. Kuna ansamblil veel oma plaati pole, pakkus Helle Aan võimalust teha lindistus nende stuudios.
Sõprade klubi

Raadio7 tunnuslauset – iga päev koos sinuga – toetab laiaulatuslik programm, mis aitab kuulajail paremini mõista maailma. Nagu mõni teinegi kristlik organisatsioon, elab ka Raadio7 suuresti tänu sõprade-annetajate toel. Neid sõpru ühendab klubi, mille liikmed iga kolme kuu järel saavad raamatu «Sõna tänaseks päevaks».
Raamatu kaudu otsib raadio sõpru ja toetajaid ning julgustab vastu minema uuele päevale. Helle Aani sõnul oli kaks aastat tagasi kümmekond toetajat, täna levitatakse raamatut kuni 5000 eksemplari. «Kui teie toetus jääb, siis levib ka Jumala Sõna,» kinnitas Helle Aan.
Pühapäeval Tartus lindistatud kohtumist saab kuulata Raadio7 lainepikkustel laupäeval kell 19 ja kordust pühapäeval kell 17.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)