Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Uus film Uku Masingust

15.12.2006 | | Rubriik: Uudised

7. detsembril esitleti Tartu Kirjandusmuuseumis uut dokumentaalfilmi «Surm on öömaja põllul», mis kõneleb Uku Masingust ja on projekti «Masingu maastikud» kolmas film.

Esitlusele andis kaalu juurde fakt, et kohal oli filmi idee autor Mikk Sarv ning re˛issöör ja operaator Vallo Kepp, kes tutvustasid filmi sünnilugu ning vastasid huviliste pärimistele.

Vallo Kepp nentis, et materjali on salvestatud tunduvalt enam, kui filmi mahtus. Masingu sõpradele ei ole see ometi lõpuni kättesaamatu, sest kavas on anda kevadel 2007 välja neljast CDst koosnev album, kus lisaks kolmele filmile («Kitsas rada keset metsi», 2000; «Inimesepoeg valgel laeval», 2004; «Surm on öömaja põllul», 2006) on plaat filmidest väljajäetud materjaliga.

Esitletud 70 minuti pikkuses filmis räägivad Uku Masingust 23 inimest: Ave Alavainu, Peep Audova, Jüri Bärg, Jaan Kaplinski, Kalle Kasemaa, Leena Kiivit, Mare Kõiva, Salme Laube, Isidor Levin, Viivi Luik, Jaak Lõhmus, Eha Masing, Linnart Mäll, Jaan Paavle, Toomas Paul, Hando Runnel, Evald Saag, Paul Saar, Vello Salo, Vello Salum, Tarmo Soomere, Jaan Tooming ja Haljand Udam.

EK

2 kommentaari artiklile “Uus film Uku Masingust”

  1. Külaline ütleb:

    Õnnitlused Vallole filmi puhul! Suur töö on tehtud, mille väärtus selgub ilmselt alles aastate pärast.

  2. Sedum ütleb:

    Kas keegi teab kust oleks võimalik saada neid filme cd’l?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)