Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Uues ametis

12.03.2003 | | Rubriik: Uudised

EELK välissuhete sekretär on 1. märtsist Kadri Metsma (33).
Kadri Metsma on 1988 lõpetanud Viljandi 5. keskkooli ja 1997 Tartu ülikool usuteaduskonna. Läinud aasta veebruaris kaitses ülikooli usuteaduskonnas magistrikraadi tööga «Samaarlased. Rühmituse tekkimise ajaloolised põhjused. Samaarlaste religioon».
On töötanud Viljandi Metsamajandi direktori sekretärina, ülikooli usuteaduskonna ja sotsiaalteaduskonna dekanaadis ning rektori kantseleis sekretärina.
On Viljandi Jaani koguduse liige.
Kadri Metsma tööülesanneteks on korraldada EELK Konsistooriumi, sh konsistooriumi kantselei välissuhteid; pidada kontakte välispartneritega, vahendada ja koguda infot; võtta vastu kiriku ametlikke külalisi, korraldada rahvusvahelisi konverentse, nõupidamisi jmt. Kadri Metsma korraldab ka kõiki koguduste ja allasutuste kontakte välisorganisatsioonidega nagu Gustav Adolf Werk, Luterlik Maailmaliit, Kirikute Maailmanõukogu jt.
Misjonikeskuse uus peasekretär on soomlanna Kirsti Malmi (36).
Kirsti Malmi on eestlastele tuttav, sest aastatel 1996–1999 tegutses ta rahvusvahelise misjoniorganisatsiooni Operation Mobilisation vahendusel Tartus. Kirsti Malmi on õppinud diakooniatöötajaks ja õnnistatud möödunud suvel misjonäriks.
Kirsti puutus vaimulike ja misjonitööga kokku juba lapsepõlves, kui tema isa, praegu misjonär Venemaal, aitas salaja kaasa Piibli levikule üle suletud piiri.
Kirsti on oma töö kohta Eestis öelnud, et «püüab kutsuda ja julgustada eesti kogudusi oma usku tõeks elama argielus, aga ka sütitama misjonitööle nii kodumaal kui ka kaugemal. Näen oma rolli sillaehitajana praostkondade, koguduste töötegijate ja sealtkaudu koguduseliikmeteni».
Kirsti Malmi saabus Eestisse Soome Rahvamisjoni lähetusel ja jääb siia esialgsetel andmetel kolmeks aastaks.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)