Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Uued piiblikeelte õppevahendid usuteaduskonnalt

14.09.2011 | | Rubriik: Teated

Tartu ülikooli usuteaduskonna taasavamise 20. aastapäevaks on teaduskonna õppejõududelt ilmunud kaks uut õppevahendit üliõpilastele, et toetada süvenemist piiblikeeltesse kui alusainetesse. Värskelt on trükist tulnud teaduskonna kauaaegse kreeka keele lektori Marju Lepajõe «Kreeka-eesti Uue Testamendi õppesõnastiku» 3., parandatud trükk (144 lk).
Sõnastik hõlmab kogu Uue Testamendi sõnavara ja on esimene kreeka-eesti sõnastik üldse. Üldise majandusliku kitsikuse ajal leidis võimaluse raamatu väljaandmist lahkelt finantseerida Vello Salo, Tartu ülikooli vabade kunstide professor sellel õppeaastal, ja kirjastus Maarjamaa (Tallinn). 
Raamatupoodidesse on juba jõudnud ka uus akadeemiline piibliheebrea keele õpik, mille järele on puudust tuntud kaks aastakümmet. Jürnas Kokla, eesti tunnustatumaid hebraiste ja teaduskonna kauaaegne heebrea keele lektor, on eesti keelde tõlkinud John F. A. Sawyeri õpiku «Piibliheebrea keel algajale» (186 lk).
Autor on Lancasteri ülikooli piibli- ja judaismiuuringute professor. Tema metoodiliselt uudne õpik sobib ka iseõppijale. Trükitehniliselt keeruka raamatu on Tartu ülikooli finantsilisel toetusel välja andnud Kirjastuskeskus (Tallinn).

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)