Esileht » Online » Online artiklid »

Uue kirikuaasta algus

01.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

"On esimene advendiaja pühapäev. Uue kirikuaasta algus. Taas meie hinge valdamas ühe igatsetud tulemisaja ootus ja lootus. Taas süütame küünlad, selle tunnistuseks, et iga hämarus ja ööpimedus saab korda otsa. Esimene küünlavalgus saab süüdatud selle märgiks,et vaimus mõelda, kuningatekuninga, Jeesus Kristuse, tulekule, tema taas tulekule siia inimestemaailma…"

Need olid sõnad, millega koguduse õp. Kalle Kadakas süütas advendiküünla ja kontsert-jumalateenistus Vana Andrese kirikus algaski. Ilus ja harras oli õhustik pühakojas, mille oma talendi läbi lõid muusikud ja lauljad. Teenistus algas ilusa prelüüdiga, mille mängis ajaloolisel orelil koguduse organist Marta Kivik. Seejärel lummas kogudust Asta Ballstadti meisterlik klaverimäng. J. S Bachi Prelüüdi ja fuugat 21 ning kantslisalmi asemel kuuldud S. Rahmaninovi Eleegia esitust ja tõlgendust võib iseloomustada ainult superlatiivselt: Läbitunnetatud, kütkestav, kaunimast kaunim. Ilus oli solistide Liina Purje Lepiku, Tiina Maripuu ja Heli Tenno advendilaul. Hingelises puhtuses ja kaunihäälselt esitatud R. Kõrgemägi "Pimedusest koorub valgus" J. E. Praksi "Maarja kiituslaul", avasid ukse advendiaja saladuslikku, ootuste – lootuste maailma. Kontserdi lõpul triona lauldud C Steini "Helisegu jõulukellad" kutsusid kogudust kuulama mitte enam kauguses kaikuvat jõulukella häält.

Peatselt saabuva jõuluaja lähedust kuulutas puhtal ja jõulisel kooshäälel, taas koos heade abilistega, laulnud Vana Andrese koguduse segakoor Heli Tenno juhatusel. Koguduse muusikajuht Heli Tenno inspireerival nõul, heatahtlikul ja oskuslikul juhtimisel, on Vana Andrese kogudusest, õpetaja sõnul, kujunemas rõõmu ja lootuse laule laulda sooviv kogudus. Advendijutluse lõpul ütles õpetaja: "Soovigem siis õnnistatud jõulude ootust ja ärgem unustagem ealeski üht advendiaja kuldset mõttetera "Meie elu kõrbe teekonna teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta üht saladuslikku allikat, mis pakub kosutust . Püüdkem leida neid allikaid oma eluski.

Need allikad kingivad väge ja muudavad elu ilusamaks" Vana Andrese koguduses toimunud esimese advendipüha kontsert jumalateenistus oli kindlasti nimetatud eluallika sarnane, mis koodetavasti kosutas iga advendipüha kirkulise hinge.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)