Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Uude nädalasse rõõmsa uudisega

21.03.2012 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Loomulikult elasin kaasa oma õpilase osalemisele usundiõpetuse olümpiaadil. Olin rõõmus, kui Triin Sepp läbis esseega «Milleks rituaalid: usundimaailmas, ilmalikus elus, loomariigis?» esimese vooru, ning tundsin vaimustust nädala lõpus saabunud teatest, et Tartu Tamme gümnaasiumi esindav neiu pälvis lõppvoorus kirjutatud lühiessee, usualaseid teadmisi kontrolliva testi ning loosiga tõmmatud usulise probleemi analüüsimise kokkuvõttes üle-eestilisel võistlusel esimese koha.
Napi punktivahega edestas ta teise koha omanikku Tuuli Lõhmust Hugo Treffneri gümnaasiumist, kolmadale kohale platseerus Ove Liis Makkov Tallinna reaalkoolist.
Triin on tubli koolinoor, terane ning ettevõtlik, kes ei jäta naljalt vahele ühtki võimalust oma teadmisi või oskusi eakaaslaste keskel proovile panna. Alati valmis sekkuma, vastama, arvama – sellisena tunnen teda eelmisest õppeaastast 11. klassi usundiõpetuse tundidest.
Nelja aastaga on üle-eestiline usundiõpetuse olümpiaad, mille žürii koosneb põhiliselt Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõududest ning mis toimub Eesti Kirikute Nõukogu ja siseministeeriumi toetusel, muutunud juba oodatud sündmuseks.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)