Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usuvõitlus

24.10.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumal on andnud inimesele kõik vajaliku selleks, et olla õnnelik. Jeesus suri ristil inimeste pattude eest ning iga kristlane võib tulla siira meelega Jumala ette ja saada andeks oma eksimused. Inimene võib pühakirjast lugeda Jumala sõnumit meile. Püha Vaim aitab mõista, mis on elus kõige tähtsam ja olulisem. Jumal annab armastust enda ja ligimese vastu. Kõik hea on meile Jumala antud, meie võime olla vaid selle vastuvõtjad.
Vahel on raske märgata seda, mida Jumal on meile andnud. Inimese ellu kuuluvad kahtlused ja kõhklused. Maailmas pole mitte üksnes valgus, vaid siin on ka pimedus. Meie ümber pole ainult headus, vaid leidub ka kurjust. Usule võib vastanduda uskmatus. Inimene seisab sageli valikute ees, millisele teele astuda. Ja need valikud ei pruugi sugugi nii lihtsad olla. Usuvõitlus võib olla keeruline.
Jumala abiga suudab kristlane olla õigel teel. Püha Vaim on teda selles toetamas. Palvetamine ja Jumala kõnetuse kuulamine aitavad meil teha eluteel õigeid valikuid ja võidelda õigeid võitlemisi.
Jumal juhib kristlast. Nii saame Jumalat usaldades ja Kristuse eeskuju järgi elades olla maa soolaks ja valguseks – tõsiselt võetavaks tunnustäheks otsijatele ja kahtlejatele. Me oleme kutsutud võitlema head usuvõitlust ja andma maailmale head tunnistust usust ja Jumalast.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)