Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond kutsub

20.01.2009 | | Rubriik: Teated

huvilisi osalema täiendusõppe kursusel «Koraaliseaded ja koraalimuusika erinevad kasutusvõimalused jumalateenistusel», mis toimub instituudis (Pühavaimu 6) 6. märtsil kell 10–17 (vaheaeg kl 13–14).
Juhendaja on Juhani Haapasalo Soomest.
Kursuse eesmärgiks on süveneda luterliku koraali osasse jumalateenistusel ja tutvuda koraalimuusika erinevate seadete ning koraalipõhiste teostega. Kõne all on erinevad koraaliseadmistehnikad, vahelduvlaulu (alternatimi) traditsioon, hääle- ja pilliobligato (koraalile ülemise lisahääle komponeerimine) ning koraalisaatmise rikkalikud võimalused.
Juhani Haapasalo on kauaaegne Helsingi Sibeliuse Akadeemia õppejõud oreliimprovisatsiooni ja liturgilise orelimängu alal. Ta on töötanud kantorina Järvenpää koguduses, tegutsenud Soome kiriku jumalateenistuse ja muusikatöö keskuses ning liturgiauuenduse komitees. Ta on produktiivne helilooja, kelle teoste hulgast leiab hulgaliselt koraaliseadeid, -eelmänge orelile, psalmimuusikat ning muusikat evangeeliumitekstidele.
Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika osakond on välja andnud Juhani Haapasalo õpiku «Tekstimotetist kantaadini» (Tekstimotetista kantaattiin) ning kirjastus Fazer tema kaks partiitat orelile. Haapasalo on estofiil, keda võib tihti näha Eesti erinevates paikades kirikumuusika- ja kultuurisündmustest osa saamas, samuti on ta loonud teoseid eesti kirjanike tekstidele ning oreliprelüüde meie Kiriku Laulu- ja Palveraamatu koraalidele.
Kursuse osavõtumaks on 150 krooni, tasuda saab kohapeal. Registreeruda 27. veebruariks aadressil ui.kirikumuusika@eelk.ee või telefonil 502 0950 (Kristel Aer).

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)