Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Usupere, kus kogetakse Jumala ligiolu ja päästet

02.11.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Pastor Leho Paldre koguduse ees. Koguduse arhiiv
Kolgata baptistikogudus tähistas nädalavahetusel 110. aastapäeva.

Koguduse kodu on Tartus Tähe tänavas madalas palvelas, mis on oma jõududega 80 aastat tagasi ehitatud. Pastorina teenib kogudust 1999. aastast Leho Paldre.
Kolgata kogudus on üheksa aastat vanem Pauluse ja 32 aastat noorem Peetri kogudusest.
«Me väärtustame Jumala sõna tundmist ja selle järgi elamist,» ütleb Leho Paldre. «Ajalooliselt ühendab Kolgata kogudus endas kõigi kolme sõjaeelse Tartu baptistikoguduse lugu. Praegu on EKBK Liitu kuuluvaid kogudusi Tartus viis, neist kaks on rajatud viimase viie aasta jooksul. Kolgata kogudus tahaks olla nende hulgas, kes jumalariiki tänapäeval edasi viivad. Kui mõelda sellele, kui vähe inimesi on reaalselt kaasatud kristlikesse kogukondadesse, siis ma leian, et Tartus ja maakonnas on ruumi nii olemasolevate koguduste kasvule kui veel mitme koguduse tekkele.»
Kogudusel on tegus juhatus, mida juhib diakon Tõnu Lehtsaar. Liikmeid on 150, koos laste ja sõpradega on kogukonda haaratud üle 250 inimese. «Jumal on kinkinud meile tegusa noortetöö tiimi Rivo Rajandu juhtimisel ja parasjagu lapsi pühapäevakooli. Muusika mitmekesisust väljendab äsja valminud CD, kus on esindatud koguduse seitse muusikaüksust, kusjuures noorte ülistusansamblite lugusid seekord plaadile ei saanud,» iseloomustab Leho Paldre ja jätkab:
«Me näeme kogudust usuperena, kus kogetakse Jumala ligiolu ja päästet, kus hoolitakse üksteisest ja toetatakse üksteise vaimulikku kasvamist ning kuhu on teretulnud iga patune, et saada Kristuse poolt muudetud. Sellisena võiks kokku võtta sel sügisel koguduseliikmete visioonihommikul väljendatud mõtteid.
Me oleme tänulikud, et koguduses on eri põlvkonnad ja enamik koguduseliikmetest on leidnud endale kohase teenimisvaldkonna alates lilleseadete tegemisest ja õnnitluskaartide kirjutamisest kuni jutlustamise ja kodugruppide karjatamiseni.»
Leho Paldre selgitab, et baptistlikule jumalateenistusele on omane mitme jutlustaja ja tunnistaja kaasateenimine. Järjest olulisemad on ka nädalasisesed kodugrupid, mis loovad keskkonna vaimulikuks kasvuks, osaduseks ja teenimiseks. Koguduse elu kajastab veebilehekülg www.kolgata.ee , kus saab kuulata kõigi pühapäevaste teenistuste salvestisi.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)