Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Usuaasta teemast kõneldi koos sõpradega Soomest

05.06.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Usuaasta teema oli selgelt üleval Lääne-Nigulas, kus võõrustati sõpru Soomest Raahe kogudusest.

Raahe koguduse nime kannavad pärast ühteliitmist seitse kogudust, kel varasemast ajast enam kui paarikümne aasta pikkused sõprussuhted veel ka Lääne praostkonna Kullamaa ja Märjamaa kogudusega. Nii käisid ligi poolsada küllatulnud soomlast saabumispäeval neidki kogudusi külastamas.
Kolmainupüha armulauaga jumalateenistus peeti Lääne-Nigula kirikus, kus õpetaja Leevi Reinaru kõrval teenisid ka külalisvaimulikud, jutlustas õpetaja Kalevi Silvola.
Ruumikas ja hästi korda tehtud ligi neljasaja-aastane pastoraat mahutas külalised ja omad lõunasöögiks ja hilisemaks aruteluks teemal «Mina usun». Emeriitõpetaja Tapio Hiltunen tegi teemasse sissejuhatuse, kus ta mõtiskles usulise veendumuse ja kindluse üle ning märkis, et Soome kirikut tutvustavais materjalides räägitakse küll paljust, aga keskmes olevat Jeesust Kristust peaaegu ei mainita.
Kui ta proovis netiotsingus leida vastet lausele minä uskon Jumalaan, siis sai ta muud, aga esikümnes mitte vastust küsitule. Eriliselt tõi ta esile jõulujumalateenistuse ülekande Lääne-Nigula kirikust, mida nad koos abikaasaga Soomes jälgisid. Selles rõõmustas teda meie peapiiskopi innustunud jutlus ja kuulutus.
Edasi arutleti usutunnistuse üle rühmades, millest veel enne misjonär Veikko Määttä peetud õhtupalvust ka kokkuvõtted tehti.
Õpetaja Leevi Reinaru sõnul on sidemed soomlastega neid aastaid rikastanud, nii vaimselt kui ka praktilise poole pealt. Näiteks on sõbrad aidanud ehitada oma töö ja vahenditega õliküttesüsteemi pastoraati ja kirikusse. Ja aitavad süsteemi ka toimivana ülal pidada.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)