Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Usu vastupidavus katsumustes

09.02.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sel aastal maailma vaadates võime märgata, kui palju on inimestel katsumusi. Looduskatastroofid on tabanud Austraaliat. Egiptuse rahutustes on hukkunud sadu inimesi. Euroopas on kümmekond protsenti elanikest tööta. Need on globaalsed katsumused, mis puudutavad teatud piirkondi ja inimrühmi.
Kuid igaühel on elus katsumusi, olgu selleks lähedase inimesega seotud probleemid või isiklikud mured seoses perekonna, materiaalse toimetuleku või tervisega. Sageli tuleb võidelda oma pahede ja patuga. Katsumusi on kõigil ja siin tuleb küsida, kuidas saame nendega hakkama.
Usklikul inimesel on lootus Jumalale, mis aitab neid raskusi ületada. Me võime alati mõelda, et katsumused kuuluvad selle maailma lõpu juurde, mille järel ootab usklikku inimest ees jäädav võit. Seega võib kristlane alati loota Jumalale ja Tema abile. See, kes loodab Jumalale, ei pea olema üksi oma katsumustega, vaid ta võib palves pöörduda Jumala poole ja saada Temalt tuge.
Jeesus lausus: «Maailmas ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud.» Jumalale lootes me ei pea kartma katsumusi, usk annab meile jõudu nende ületamiseks ja just katsumustes võime näha usu tõelist väärtust.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)