Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Usk Jumalasse aitab elada

18.06.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Just seda kinnitab Lea Lall, kui ta lipupäeval talvekirikus esimesi külalisi vastu võtab.

Avatud meelelaadiga Lea Lall on heal meelel valmis külalisega juttu ajama, eriti kui teemaks kirik ja kogudus. Aga endastki ja oma perest. Uhkusega hääles teatab ta, et vanaisa Karl oli oma eluajal Otepää kiriku vöörmünder. Vaimuliku ametis oli toona kadunud Jaan Maior (teenis kogudust aastatel 1953–1974).
Lea mäletab, et kui vanaisa lapsi ristis, oli kombeks pärast ristimist veega ristimistaldrik üle majakatuse visata. Ja kui vanaisa juba kirstus lamas, oli tal hõberist kaelas. Ustava kirikuliikmena kuulub Lea Lall praegu koguduse nõukokku.
Lipupäeval sai ta talvekirikus oma käega Piiblit ümber kirjutada ja see oli tema jaoks ainulaadne kogemus. Kuna ta on enda sõnul vanas kinni, siis Piiblit lugeda ta kohe tahab. Ja tema ainsaks lohutuseks on käia pühapäeviti kirikus. Tema vanemad on surnud, ka abikaasa, ja kolm last elavad üle Eesti laiali.
Lea teine suur armastus on laulmine. Juba Tartus Miina Härma nimelises koolis õppides laulis ta Richard Ritsingu käe all. Ja 33 aastat laulis ta Otepääl kaubandustöötajate ansamblis Relami ja oli ansambli vanem. Nüüd plaanib ta kaasa lüüa koguduse kooris, mille dirigent on Ingrid Tigane.
Koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ütleb, et Lea Lall on püüdlik ja võtab kiriku asju väga hinge. Peale koori aitavad koguduse muusika­elu elavdada lasteaias muusikaõpetajana töötav organist Helis Teearu ja vabatahtlikuna ajalooõpetaja Heivi Truu. Mõlemad naised on õppinud orelit mängima ja teenivad kaasa jumalateenistustel.
Marko Tiirmaa ütleb, et suvi on Otepääl tore aeg, kiriku uksed on iga päev teelistele avatud ja pühakotta satub kaugemalt rahvast. Siinne kaunis, puitdekooriga kaunistatud kirik tõmbab ligi ka abiellujaid. Toimetamist jätkub siin kõigile: kirikumõisa perenaisele diakooniatöötaja Helle-Mai Möldrile, kes on ühtlasi koori ideeline juht, kirikumees Arvo Nilp ja enesestmõistetavalt ustavale juhatuse esimehele Jaan Uibole. Kõigil neil on oma südames Jumala jaoks oma koht.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)