Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Urvapuder maitses nii vanaemadele kui lastelastele

28.03.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Lapsed valmistavad juhendajate käe all ülestõusmispüha kaunistusi. Meeri-Lii Kaseoja

Pauluse ja Jaani kogudus Viljandis korraldasid paastuajal ühise perehommiku «Ülestõusmispühade ootus».

Pauluse talvekirikusse kogunes 10. märtsi hommikul mõneks tunniks paarkümmend inimest pensioniealistest lasteaialasteni, et ühiselt aega veetes tutvuda ülestõusmispühade tähenduse ja kommetega. Kokkusaamist korraldanud Pauluse koguduse sekretär Jana Kase­oja ütles Eesti Kirikule, et perehommikust osa võtma oli tulnud rõõmustavalt ka üks isa.
Käärkambri väikeses sööginurgas pandi elektripliit tööle ja urvapuder podisema. Nii kutsutakse odratanguputru, mis on paslik söök paastuajaks. Kui tavaliselt süüakse putru lihakõrnetega, siis seekord tehti see magusam, rosinatega, et lastele suupärasem oleks. Ahju pandi aga küpsema karask.
Et osalejatel oleks valida endale meelepärase tegevuse vahel, sai samal ajal trükkida linikuid ja meisterdada lauakaunistusi. Jana ütleb, et valmistas humanitaarabist saadud vanadest püüridest linikutoorikud, millele perehommikul kangavärvidega mustrid peale trükiti. Minna Ilmaniemi juhendamisel keerati krepp-paberist värvilisi roose, tehti udusulgedest kaunistusi ja papist kukekesi.
Rõõmsa askeldamise kõrval pakkusid põnevust õpetaja Marko Tiituse selgitused paastuajast ja ülestõusmispühadega seotud kommetest. Aluseks oli õpetaja võtnud kõigile tuntud Lutsu «Kevade», kus kirjas kõik pereelus juhtuv. Selliselt seletatuna oli see lastelegi huvitav.
Vaimutoiduga kosutasid osalejaid ka Tarvastu koguduse õpetaja Elve Bender ja võõrustaja rollis olnud Allan Praats. Oli tore ja igati toitev hommik, võib kokkuvõtteks öelda.     
Möödunud aastal lepinguga kinnitatud kahe koguduse vahelise koostöö tulemusena on moodustatud ühine laste- ja peretöötoimkond, mida Pauluse koguduse poolt juhib Jana Kaseoja ja Jaani koguduse poolt Mirjam Tiitus. Järgmine ühine perehommik on viimase vedada, toimub see teadaolevalt mais.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)