Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Ürditeega kogutakse toetust uutele tekstiilidele

27.04.2010 | | Rubriik: Teated

 Tallinna Kaarli kogudus tähistab selle aasta detsembris 375. aastapäeva ja kiriku 140. aastapäeva.
Selleks ajaks on plaanitud saada kirikusse uued valged altari- ja kantslikatted.
Möödunud aastal toimunud kirikutekstiilide konkursi «Tulge minu juurde kõik…» võidutöödeks olid Tiina Puhkani kujundatud valged altari- ja kantslikatted «Aken» (fotol) ja rohelised katted «Elupuu». Esimesena tehakse kirikusse valged katted ja need valmivad selle aasta jõuludeks. Katted lähevad kogudusele maksma 45 000 krooni.
Selleks, et koguda katete valmistamiseks raha, on kogudus käivitanud huvitava projekti: kiriku kantseleist või raamatuletist saab osta ürditeed. Sobiv müüja, kakskümmend aastat tegutsenud väikefirma Kubja Ürditalu, leiti Järva-Jaani lähedalt. Projekti juht Külli Saard ütleb, et ettevõtmisega toetatakse ühest küljest üht väikest Eesti firmat, teisest küljest saab sellest kasu kogudus.
Teed müüakse nelja eri sorti, üks neist on tehtud musta tee baasil. Teede koostises on saialille, melissi, apteegitilli, pihlakamarju, rosinait, hibiski, ingverit jpm. Enamiku taimi on firma ise kasvatanud, eksootilised taimed on sisse ostetud. Toredale, umbes 30grammisele aknakesega pakile on kogudus kleepinud sildi kiriku roosakna kujutisega, tee nime ja teate, et ostja on toetanud altarikatete valmimist.
Kaarli kellaviieteed, hommiku- ja õhtuteed on müüdud kaks ja pool kuud ning plaanitud miinimumtulu on ületatud. «Piskuhaaval tuleb,» ütleb Saard, lisades, et «ise andes on võimalik ka vastu saada».
Üks teepakike maksab 30 krooni, kokku on ürditeede müügist kogunenud umbes 5400 krooni. Veidi enam on kogunenud sihtotstarbelisi annetusi. Annetusi altarikatete valmimiseks saab teha Tallinna Toompea Kaarli koguduse kontodele 10022004706006 SEBs või 221011214295 Swedbankis, märksõnaks kirjutada «altarikatted».
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)