Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Ülestõusnu tunnistajad

06.04.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sel pühapäeval on kaks ladinakeelset nimetust. Esimene neist, quasimodogeniti, tähendab «nagu äsjasündinud lapsed» ja tuletab meelde algkristlikku tava ristida inimesi ülestõusmispühadel. Teine ladinakeelne nimetus, dominica in albis, kõlab tõlkes «valgete riiete pühapäev», mis tuletab meelde seda, et vastristitud kandsid kogu ristimisjärgse nädala vältel valgeid rõivaid. Igaüks teab, kui kergesti määrduvad valged riided. Ristitutelt nõudis tõelist pingutust pidada neid rüüsid nädala vältel puhtana. Aga mitte üksnes riided ei pea puhtad olema, vaid ka süda.
Ristimine kutsub meid elama oma elu puhtalt ja Jumala tahet järgides. Kui valge riide puhtana hoidmine on raske, siis ilmselt on südame puhtana hoidmine veelgi raskem. Kuid süda on rohkem väärt kui riie ja seda enam tasub näha vaeva.  
Siiski pole me jäetud üksi oma murede ja kahtluste keskele. Jeesus ilmus kahtlevatele jüngritele ja kinnitas nii nende usku. Ta ilmutab end meilegi, et meie usk saaks tugevamaks ja me suudaksime elada Jumala tahte kohaselt. Seega võime meiegi sel pühapäeval meenutada oma ristimist, mis on Jumala suur kingitus meile. Ristimine kutsub meid üles elama elu, mis on puhas, õnnelik ja Jumalat järgiv. Ning Ta ise on meid sel teel saatmas.

Kaido Soom 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)