Esileht » Arvamused » Arvamus »

Üks küsimus

01.12.2010 | | Rubriik: Arvamus

Kirikukogul oli arutusel ühe päevakorrapunktina EELK meediaplaani kava, mida sisse juhatades Te ütlesite kirikukogu liikmetele, et ei tea, kas sooviksite peapiiskopina anda soovitust tellida ajalehte Eesti Kirik. Kuna Teie mõte on kirikukogu liikmete kaudu läinud rahva sekka, siis oleks oluline, et Te Eesti Kiriku vahendusel täpsustaksite oma seisukohta.
Andres PõderAndres Põder, peapiiskop:
Nagu viitate, oli tegu retoorilise küsimusega: «Kas…?» Oma kuulutuses peab kirik arvestama usaldusega. Inimestel on õigus eeldada, et kantslist kuuldu ja kirikulehest loetu on tõene ja vastab kiriku õpetusele.
Peapiiskopina saan soovitada ainult sellist kirikulehte, mille puhul olen kindel, et seal ilmuvad artiklid – iseäranis teoloogide ja vaimulike sulest – juhatavad inimesi Kristuse juurde ja on kooskõlas evangeeliumiga. Kiriku traditsioon, seadused ja otsustuskogude seisukohad on siin oluliseks mõõdupuuks.
Asjad, mis on ebaselged või milles ollakse lausa vastandlikel arusaamadel, peaksid leidma lahenduse meie kiriku sellekohastes tööorganites. Küsimus on vastutustundes.
Oma sõnavõttu lõpetades väljendasin soovi, et kirikuleht oleks leht, mida me kõik kõigis kogudustes julgesti võime soovitada. Usun, et ühisel jõul Eesti Kirik just selline ajaleht on.  

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)