Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Üks eriline püha

10.12.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Piiblidraama viie tuhande inimese imelisest söötmisest. «Neid oli ju ligi viis tuhat meest. Jeesus ütles siis oma jüngritele: «Seadke nad rühmiti istuma umbes viiekümne kaupa!» Ja nad tegid nõnda ja seadsid kõik maha istuma. Aga Jeesus võttis need viis leiba ja kaks kala, vaatas üles taevasse, õnnistas neid ja murdis ning andis jüngrite kätte rahvale ette panna.» Luuka 9:14–16	Foto: Elve Bender

Nigulapäeval, 6. detsembril kogunesid Tallinnas Viimsi kirikus advendiaja Emmause missale vaimupuudega lapsed ja noored ning vaegkuuljad, nende pered ja sõbrad. 
Raske oleks leida sõbralikumat (kiriku)hoonet erivajadustega inimestele, kui seda on Viimsi Jakobi kirik. Saabujaid ootas ees hubane ruum ja külalislahke pererahvas.
Kuressaarest oli sel ilusal päeval pika tee ette võtnud kogukonna Usk ja Valgus näiteseltskond Virge Nemvaltsi ja Tiina Ooli korraldamisel. Nii algaski jumalateenistus väikese värvika protsessiooniga. Evangeeliumi järel esitasid vaimupuudega lapsed ja noored ning nende pereliikmed piiblidraama viie tuhande inimese imelisest söötmisest. Kui jõudis kätte palvelaulu aeg, astus ette kurtide ansambel Tallinna Puuetega Inimeste Kojast. Nemad tõid kirikulistele laulu «Püha Vaim, puuduta mindki» sõnade sisu nähtavale viibetega.
Kogu jumalateenistus tõlgiti viipekeelde. Kaasa teenisid vaimulikena diakon Georg Glaase, õpetajad Tiiu Hermat ja allakirjutanu, kes on õpetajana vaimupuudega inimeste teenistuses EELKs.
Kirikulisi oli parasjagu, et üksteisega pärast jumalateenistust tuttavaks saada. Fuajeesse kaetud kohvilauas Emmause kooki ja muud head-paremat maitstes oli selleks meeldiv võimalus. Lahkuti rõõmsate ja tänulikena jällenägemise lootuses.
Tuhat tänu seda päeva hoolikalt ette valmistanud Titta Hämäläisele ja Kadri Keskülale, Emmause missa ansambli noortele muusikutele ja Viimsi koguduse vabatahtlikele.

Elve Bender

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)