Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ühisest rõõmust

08.09.2006 | | Rubriik: Uudised

Õigupoolest on Inglismaal asuva Rochesteri piiskopkonna kolme – Eynsfordi, Farninghami, Lullingstone’i ja Tartu Maarja koguduse koostöö algus vajunud ajahõlma ning kontaktide süvenedes omandanud veidi folkloorseid jooni.

Igatahes mäletan hämmastust, mis tabas mind korduvalt, kui mõni aasta tagasi kirjutas sealne pastor Neil Taylor mitu entusiasmist ja siirast huvist pakatavat kirja enne, kui aru saime, et huvi on tõsine. 

Kirjavahetuse edenedes ja kontaktide laienedes hakkas meie jaoks tegelikkuseks saama see, mis on fikseeritud Porvoo ühisdeklaratsioonis – ühine osa ning võimalus osaduseks meie kirikute vahel.

Enamgi veel. Kui Euroopa poliitilisel maastikul kõneldakse üha rohkem koostöövõrgustike toimimise olulisusest ning seda suunavaks printsiibiks on nimetatud solidaarsus, siis ristiinimestena oleme alandlikkuses võinud kogeda julgustust Kristuses, armastuse lohutust, Vaimu osadust, südamlikkust ja kaastunnet – kõike seda, millele on Paulus kutsunud üles Filipi kogudust ning seeläbi ka meid.

Nüüd on olnud meil põhjust viia end kurssi anglikaani kiriku rikkaliku ajaloo, Rochesteri piiskopkonnas ja Kenti maakonnas toimuvaga. Kolmekuningapäeva paiku käis väike rühm meie koguduse esindajaid Ühendatud Kuningriigis tutvumas sõpruskoguduste eluga ning andmas esimest ülevaadet meie maa, rahva ja kiriku loost. Jaanipäeva aegu võisime ligi nädala jooksul võõrustada külalisi naaberkirikust, uudistada kaunist Eestimaad ning kõnelda kõigest sellest, mis meid seob.

Septembri lõpul korraldavad meie sõbrad oma koguduste ühise koosviibimise, mis on sedakorda kantud Eesti temaatikast. Neil Taylor, kelle jaoks imetabane suvepilt Eestist vist pisut umbusku tekitas, tuleb meie juurde juba keset kõige suuremat novembripimedust, et, nagu ta ise ütleb, näha, kuidas inimesed siin külmas ja pimeduses hakkama saavad. Ja ehk soovib ta ka veidi keelekümblust  arendada, sest eesti keele õppimine siit kaugel polegi nii lihtne.

Teadmine sellest, et oleme üks Kristuses, on meid puudutanud ning teinud meid vaimulikult rikkamaks.

Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)