Esileht » Arvamused » Arvamus »

Ühinemise võlu

16.11.2010 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Nädal kulmineerus Tallinnas kahe tähtsa, võib öelda rahvusvahelise sündmusega.
Piiskoplikus toomkirikus sõlmisid EELK ja E.E.L.K. peapiiskopid ja kirikuvalitsuse liikmed aastatepikkuste läbirääkimiste tulemusena nähtava ühtsuse lepingu, millega EELK saab endale esimese, Välis-Eesti piiskopkonna, mida asub juhtima piiskop. Nagu ütles senine peapiiskop Andres Taul lõbusalt: «Tulin Tallinna «peast» ilma jääma.»
Tallinna tehnikaülikooli aulas peeti aga ligi 700 osavõtjaga kristlikku juhtimiskonverentsi (www.gls.ee), mida on põhjalikult ja heal tasemel ette valmistatud. Eestis kolmandat aastat läbi viidud rahvusvaheline videokonverents, mida modereerisid eestlased, pakkus haaravaid intervjuusid ja innustavaid ettekandeid ning võimalusi rühmatöödes oma arvamuse avaldamiseks.
Konverentsi korraldajad ei looda, et inimesed muudaksid oma elusid esmaspäevast. Kui aga mõne aja pärast kellelgi tekib ettekujutus, milliste tegude läbi maailma paremaks muuta, ja kui ta motiveerib oma lähikondseidki vaimulikuks muutuseks ja eluks koos Jeesusega, on kahel päeval kõneldust suurt kasu olnud.
Üks intervjueeritav, Blake Mycoskie Californiast, ütles, et alustada andmise ja teenimisega pole kunagi liiga vara. Tema lõi noore mehena jalatsifirma (TOMS Shoes), mis toimis üks-ühele mudelil. Iga ostetud jalatsipaari eest jagati jalatseid neile lastele, kellel polnud neid kunagi olnud. «Kui sa tahad muudatusi, pead paluma inimesi endaga ühineda,» oli tema lihtne retsept. Ja veel üks üleskutse: kõndige kõik 5. aprillil 2011 paljajalu.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)