Esileht » Uudis » Uudised »

Ühinemine tõhustab kiriku töötegijate harimist

13.06.2012 | | Rubriik: Uudised

8. juunil kohtusid usuteaduse instituudi (UI) ja Tartu teoloogia akadeemia (TTA) õppejõud ja üliõpilased, et arutada plaanitavat koolide ühinemist.

UI rektor Ove Sander ja TTA prorektor Siimon Haamer kinnitavad Eesti Kirikule, et kohtumine kahe rakenduskõrgkooli vahel sujus sundimatus ja kristlikust vaimsusest kantud õhkkonnas, päev lõppes ühise armulauaga jumalateenistusega.
«On täiesti selge, et sellised suured protsessid, nagu seda on kahe kõrgkooli ühinemine, tekitavad inimestes erinevaid ootusi, kartusi ja küsimusi,» nentis Ove Sander, lisades, et just selliste küsimuste esitamiseks ja neile vastuste andmiseks kohtumine korraldati.
Sanderi selgitusel puudutasid üliõpilaste küsimused neile esmase tähtsusega õppekorralduslikke probleeme. Ta kinnitab, et ükski päring õhku ei jäänud, ning nimetab olulisemaks tulemuseks arusaama tekkimist, et «üheskoos suudame tõsta kiriku töötegijate ettevalmistuse taset ning ühtlasi teoloogiahariduse kvaliteeti».
Mõlema kooli esindajad kinnitavad Eesti Kirikule, et näevad ühinemises vaid positiivset. Ennekõike üliõpilaste seisukohalt. «Ka regionaalses mõttes, sest nüüd saavad Põhja-Eesti inimesed õppida Tallinnas ning Lõuna-Eesti huvilised Tartus, mis kokkuvõttes tagab paindlikuma lähenemise,» selgitab Siimon Haamer.
Konsistoorium on kiitnud heaks UI ja TTA ühinemise. Kahe kooli vahelised läbirääkimised, mis puudutavad ühist õppekorraldust, juhtimist ja finantstemaatikat, veel kestavad. Sel nädalal viiakse teadus- ja haridusministeeriumisse kinnitamiseks UI muudetud õppekava. Liitumine on planeeritud 2013. a suvele, kuid juba käesoleva aasta sügisest käivitub õppetöö ühise õppekava alusel. TTA jääb pärast liitumist töötama UI Tartu osakonnana, keskendudes hingehoidjate koolitamisele. 
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)