Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Üheskoos nimepühaku päeval

03.08.2007 | | Rubriik: Uudised

22. juuli on kiriku nimepäev viiele luterlikule kogudusele – Koeru, Kärla, Maarja-Magdaleena, Rapla, Ruhnu – ning Haapsalu õigeusukirikule.

Kärla kirikus peeti sel pühapäeval kuldleeripüha, Rapla kogudus sõitis külla Maarja-Magdaleenasse. Ruhnu saarel tähistati uue kiriku 95. aastapäeva (vanal kirikul on vanust 363 aastat) ja külas viibis Gotlandi praost Erland Björklund, kes koos õpetaja Harri Reinuga teenis jumalateenistusel.

Rohkesti külalisi

Et Rapla kogudusel on heaks kombeks olnud sel päeval käia külas neil kogudustel, kelle kiriku nimepühak on Maarja-Magdaleena, siis sõitsid koguduse koor ja õpetaja Mihkel Kukk Jõgevamaale, kus tähistati Maarja-Magdaleena kiriku 520. aastapäeva ja uue kiriku valmimise 120. aastapäeva.

Jumalateenistusel teenisid pastor loci Aivo Prükk ja Mihkel Kukk, kes ütles ka jutluse, kaasa teenis Rapla Maarja-Magdaleena koguduse koor. Kiriku aastapäeva puhul kinkis Jõgeva maavanem Aivar Kokk Maarja-Magdaleena kogudusele Jõgevamaa sümboolikaga seinaplaadi.

Jumalateenistuse järel oli kirikus kaetud laud, maitsvaid roogasid olid valmistanud koguduse perenaised. Rapla koguduse koor laulis veel pärastki ülistuslaule.

Mihkel Kuke sõnul oli kahe koguduse kohtumine südantsoojendav ja inimesed leidsid üksteisega kiiresti kontakti. Ehkki kirik ise näeb vana ja väsinud välja, oli kogudus elav ja innukas. Aivo Prüki meelest on see eriline, kuidas üheskoos Jumala armuandidest ja rõõmust osa saadi.

Patuste kaitsja

22. juuli ehk madlipäeva nimepühak on Uue Testamendi keskne naistegelane Maarja Magdaleena. Ta kuulus Jeesusele järgnenud naiste hulka, kes hoolitsesid tema ja ta jüngrite eest teel Jeruusalemma. Ta viibis ristilöömise juures, aitas Jeesust matta ja avastas hommikuvalguses tühja haua.

Maarja Magdaleena on 13. sajandil asutatud Magdaleena Ordu patroon, patuste ja eksinute kaitsja. Ikonograafias kujutatakse teda ristipuu all nutvana, sagedasti ka Jeesuse jalgu salvimas.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)