Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ühendamaks Eesti naisteolooge ja -vaimulikke

26.11.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Hedi Vilumaa on Ühenduse Naised Teoloogias esinaine. Ühendus Naised Teoloogias (ÜNT), mille ridadesse kuulub 43 liiget, kogunes Pirita kloostrisse korraliseks üldkoguks ja sellele järgnevaks retriidiks.
Juhatuse esinaine Hedi Vilumaa vahendas Eesti Kirikule, et koosviibimisel räägiti vaimulike probleemidest ja nende toetamise vajadusest: «Otsustati esitada konsistooriumile ettepanek luua kirikus superviisori ametikoht, kasutades selleks olemasolevaid inimesi, sest meil on vaimulike hulgas professionaalseid hingehoidjaid ja psühholooge.»
Heakskiidu leidis idee kehtestada teiste kirikute eeskujul üldine kord, mille alusel vaimulik vähemalt kord aastas analüüsib koos superviisoriga oma tegevust ametiülesannete täitmisel.
Ühenduse liikmetele tutvustati konsistooriumi ettepanekut valmistada koostöös kirikuvalitsusega ette ja viia läbi 2012. aastal Eestis toimuv 5. kiriku naisteoloogide konsultatsioon.
Üldkogu kinnitas käesoleva tegevusaasta aruande. Ühenduse tegevust juhib eelmisel aastal kolmeks aastaks valitud viieliikmeline juhatus: dr Anne Kull, Malle Pärn, Kadri Lääs, õp Kristi Sääsk ja õp Hedi Vilumaa.
Koosolekule järgnenud retriit on ühenduse korraldusel sel aastal juba kolmas. Retriitide kohta saadud tagasiside on Vilumaa kinnitusel väga positiivne, samas oleks tema sõnul võinud rohkem vaimulikke kasutada seda head võimalust.
ÜNT tegutseb vabatahtliku ühendusena, mis on seadnud enda ülesandeks toetada ja ühendada naisteolooge ja -vaimulikke Eestis, toetada naiste osalemist kirikutöös ja ühiskondlikus elus, motiveerida naiste õppimist ja koolitamist ning teha koostööd samadel eesmärkidel tegutsevate naisteühendustega kogu maailmas.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)