Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tunnustati uue sünni päeva jäädvustajaid

03.12.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Lea Nõmme foto «Oma rist» oli Interneti-hääletajate ja žürii ühine lemmik.

Esimesel advendipühapäeval autasustas peapiiskop Andres Põder Tallinna Toomkirikus ristimisteemalise fotokonkursi «Uue elu allikale» võitjaid.
«Ristimine on uue sünni päevaks igale ristitavale – sündimiseks ülevalt, Jumala riiki. See on suur rõõmupäev, mida on põhjust meenutada ja väärtustada. Ristimine on Jumala armu jäljeks hinges, mälus ja elus – aidaku ka kaunid fotod seda teadvustada ja seeläbi tugevdada meie usaldust Jumala vastu.» Nende sõnadega kuulutas peapiiskop Andres Põder 1. nelipühal Toomkirikus välja ristimisteemalise fotokonkursi.
Konkursile kvalifitseerus 26 fotot, mida EELK kodulehel hinnata sai. Interneti-hääletajate ja žürii ühiseks lemmikuks osutus Lea Nõmme foto «Oma rist», mis pälvis ka esikoha. Teise koha saavutas sama autori foto «Elav vesi».
«Võit tuli mulle suure üllatusena. Ei osanud sellist kohta oodatagi,» sõnas Lea Nõmm suure rõõmutundega. Mõte võistlusest osa võtta tuli Leal selle väljakuulutamise päeval Toomkirikus, kuhu Pärnu Eliisabeti koguduse pearaamatupidaja ja personalijuht Lea Nõmm oli kutsutud EELK tänukirja vastu võtma.
«Mõtlesin siis, et teema on väga raske. Ristimisel on rahvast palju, kõik asetsevad väga lähestikku ning head pilti on raske saada. Viimasel hetkel otsustasin siiski osaleda ning läksin sobivat fotot jahtima, mõttes kolm märksõna – rist, vesi ja õnnistamine.»
Esimese eripreemiaga tunnustati Undina Matteuse konkursitööd «Pärast ristimist», teise eripreemiaga Anneli Klaussoni tööd «Üks usk, üks ristimine». Meenetega otsustas žürii autasustada Meelis Holstingu fotot «Kaitse» ja Agnus-Dei Üpruse «Jumala sõna on armastus».
Uue sünni päeva jäädvustamise preemiafond oli 8000 krooni, mis jagati kõigi tööde vahel välja vastavalt žürii otsusele. Lisaks tunnustati parimate tööde autoreid fotonäitusega Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus ning fotode avaldamisega ajalehes Eesti Kirik.
Fotovõistluse žüriisse kuulusid Urmas Viilma, Lia Kaljuste ja Mika Tuovinen.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)