Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Tule tugiisikuks, nii on su elu turvalisem

15.02.2012 | | Rubriik: Teated

Eeloleval aastal astub üle tuhande inimese välja Eestimaa neljast vanglast, karistus on kantud ja nad on taas meie hulgas.

Osa neist  leiab  vajalikku tuge ja nõu oma pere juurest, enamikku ootab ees teadmatus.
Iga neljas vabanenu kuulatakse üle kahtlustatavana  juba aasta jooksul ja kolme aasta pärast on see näitaja 60%. Kinnipeetavaid on kokku 3363, kriminaalhooldusel üle 7000 inimese. Korduvkuritegevus on tõsine koorem riigile ja kaaskodanikele. Kas saame midagi ette võtta korduvkuritegude vähendamiseks?
Justiitsministeeriumi ja Eesti Kirikute Nõukogu vahelise koostöölepingu alusel on korduvkuritegude vähendamiseks rakendamisel diakooniline sekkumisprogramm, mille töötasid välja Balti kriminaalpreventsiooni instituut ja EELK konsistooriumi diakooniatalitus. Vabanenutele vajalikke teenuseid hakkab koordineerima Eesti Kirikute Nõukogu. Nii täidetakse riigi ja kirikute koostöös vabariigi valitsuse kriminaalpoliitika suundades aastani 2018 määratletud eesmärke.
Eesmärkide hulgas on tugiisikute süsteemi loomine, mille kohaselt iga vanglast vabaneja saab soovi korral nõustava  tugiisiku, kes aitab tal sulanduda kogukonda. Niisugune tugiisikute rühm tegutseb juba Virumaal ja rühma koordinaator Tiiu Kadarik seisab hea selle eest, et Viru vanglast vabanenul oleks soovi korral toeks inimene, kes juhendab  dokumentide koostamisel ja kohaliku omavalitsusega suhtlemisel.
Samasuguse rühma tugiisikuid tahame leida Tallinna vanglast vabanenutele. Tugiisikuks sobivad sotsiaaltöö- ja pühholoogiatudengid,  ka pensionipõlve pidavad aktiivsed ja kohusetundlikud inimesed.
Koolitused toimuvad koostöös Tallinna vanglaga, kelle spetsialistide ülesanne on anda ülevaade vangla nõuetest tugiisikule, julgeolekuriskist ja selle vältimisest. Tugiisiku ja tema kliendi vaheline suhtlus algab vanglas ja kestab mõnda aega pärast kinnipeetava vabanemist.
Esimene koolituspäev algab 25. veebruaril kell 12 konsistooriumis Kiriku plats 3, registreeri kohe fea.yprus@mail.com.
Fea Üprus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)