Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Tuhat laulu laulan sulle, Issand!

04.06.2014 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Tallinna praostkonna laulupäeva peetakse juba aastaid juunikuu alguses Nõmme Rahu kirikus ja aias.

Nii ka sel aastal – 1. juunil oli kirikus jumalateenistus, esinesid praostkonna lastekoorid ja peeti õhtupalvust. Kirikuaias oli kontsertjumalateenistus.

Laulupeod jätkuvad
Kõikide vabaõhuürituste puhul on peamine mure, kas hakkab sadama või ei hakka. On Nõmmelgi aastate jooksul vihma eest kirikusse varjutud. Sel korral oli Taevaisa armuline ja lasi päikesel üle aeda kogunenud vaimulike, lauljate ja kuulajate paista. Rahvast oli kogunenud palju ja neid tuli kontserdi ajal juurdegi. Et kirik asub otse raudtee ääres, siis saatsid üritust möödasõitvate rongide rõõmsad viletörtsatused. Jumala teenimine sõna ja muusikaga avatud taeva all oli ülev.
Peapiiskop Andres Põder ütles tervitades: «Kui loeme Johannese ilmutusraamatust taevase jumalateenistuse kohta, siis tuleb silmade ette lisaks keerubitele ja inglikooridele ka suur hulk rahvast, kes kõik ülistavad ja kiidavad Issandat ja laulavad talle uut laulu. Just see vaba taeva all laulmine koos jumalateenistusega annab meile kõige paremini edasi taevase jumalateenistuse tunde.
Kui täna on siin ühe praostkonna laulupäev, siis me võime olla rõõmsad ja õnnelikud, et see on üks teeviit veel mitmele lähiajal toimuvale suurele laulupeole, kus me ikka uuesti seda taevast tunnet võime kogeda. Tulemas on Suure-Jaani vaimulik laulupäev, kus tähistame Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäeva, varsti on meie rahva üldlaulupidu, kust paljud kirikukoorid osa võtavad, ja juba vaatame pilguga järgmisesse suvesse, mil toimub meie kiriku päev ja laulupidu Tartus.»

Ilmaliku võimu esindajate tervitused
«Jumala kiitmine on see, mis meil Jumalale anda on,» ütles Nõmme koguduse õpetaja Ove Sander. «Mida me kiidame ja mille eest täname? Ikka selle kalli armu eest, mida me Issandalt saame. Kui me tahame enda kirikule head tulevikku, seda, et meie maa ja rahvas pöörduks elava Jumala poole, siis peaks igast kirikuliikmest Jumala kalli armu kuulutaja saama.»
Nõmme mändide alt tõi tervitusi endine linnaosavanem riigikogulane Rainer Vakra, kes ütles enda üheksandat korda laulupäevast osa võtvat. Ta rõõmustas osavõtjate arvu iga-aastase suurenemise üle. «Teen sügava kummarduse ja ütlen aitäh kõigile neile, kes on aidanud kaasa selle ürituse kordaminekule.»
Tervitamas oli ka Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik. Ta tuletas meelde, et 1926. aastal peeti Nõmmel suurt 7000 osavõtjaga laulupäeva, mille kordaminekule aitas kaasa ka Rahu kogudus ja õpetaja. Linnaosa vanem ütles, et õpetaja Ove Sander on koguduse ja kogukonna liitjana pälvinud sel aastal Tallinna teenetemärgi.
Abilinnapea Eha Võrk tunnistas oma tervituses, et on alles esimest korda Nõmme laulupäeval, kuid lubas, et tulevikus tuleb kindlasti siia taas ja võib-olla hakkab ise ka laulukooris kaasa lööma.

Lauldi Jehoova kiituseks
Kontsertjumalateenistusel teenisid peapiiskop Andres Põder, praost Jaan Tammsalu, abipraost Arho Tuhkru (jutlus), õpetajad Jaak Aus, Kaisa Kirikal, Miina Piir, Eve Kruus ja diakon Toivo Treiblut.
Laulsid Tallinna Kaarli, Nõmme Rahu, Oleviste, Peeteli, Püha Vaimu, Saksa Lunastaja, Toomkoguduse, Viimsi Püha Jaakobi ja Hageri Lambertuse koguduse koorid. Et sama päeva hommikul oli neil kooridel, kes üldlaulupeol esinevad, suur proov olnud, siis kuulub tänu neile lauljatele, kes selle maratonpäeva auga vastu pidasid.
Oma parima andsid ka meie tublid koorijuhid, kes siin esinemise järjekorras olgu nimetatud: Laine Randjärv, Imbi Laas (praostkonna muusikasekretärina talle eriti suur tänu organiseerimistöö eest), Maarian Lend, Aivi Otsnik, Viktoria Jagomägi, Andrus Kalvet, Eve Padar, Raul Talmar, Piret Aidulo ja Veljo Reier. Muusikaga saatis ansambel Trio Comodo.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)